20.03.2015

Якість питної води в Одесі відповідає санітарним нормам. Про це повідомив начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань департаменту реформування та державного санітарно-гігієнічного нагляду Держсанепідслужби України Олексій Даниленко під час брифінгу ДСЕС України щодо ситуації із забрудненням вірусами річок Дністер та Турунчук в Одеській області.

Нагадаємо, що в Одеській області на початку березня за результатами моніторингових досліджень було встановлено наявність забруднення вірусної природи (ротавірус та вірус гепатиту А) води річок Дністер та Турунчук, з яких здійснюється забір води для міст Одеси, Южного і населених пунктів приміських районів.

Олексій Даниленко підкреслив, що забруднення вірусної природи має сезонний характер, і одразу після отриманих результатів ДСЕС України вжила всіх необхідних заходів для уникнення спалаху інфекційних хвороб. Держсанепідслужбою рекомендовано органам, відповідальним за стан водопостачання регіону, посилити в регіоні контроль за якістю питної води та дотриманням технологічного регламенту експлуатації водоочисних споруд.

Начальник управління організації держсанепіднагляду головного управління Держсанепідслужби в Одеській області Лідія Степанова зауважила, що Держсанепідслужба продовжує проводити розширений моніторинг довкілля на вміст ротавірусу, а також ініціювала ухвалення Одеською обласною державною адміністрацією рішення «Про першочергові заходи щодо підвищення безпечності та якості води джерел та споруд централізованого водопостачання в області».