20.03.2015

З початку 2015 року у Тернопільській області 59 учасників АТО отримали у власність земельні ділянки загальною площею 5,86 гектара. Так, 332 захисників Вітчизни одержали дозвіл на виготовлення проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок загальною площею 32,06 гектара.

Загалом цього року на отримання земельних ділянок подали заяви 408 учасників антитерористичної операції. Переважну більшість таких заяв від військовослужбовців подано у Тернополі (141), Тернопільському (188) та Бережанському (23) районах.

Усього з червня 2014 року, від початку реалізації ініціативи Держземагентства України щодо першочергового відведення земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих воїнів, територіальні органи земельних ресурсів області надали 799 дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок загальною площею 102,6 гектара. Також органи місцевого самоврядування вже виділили захисникам Батьківщини 338 земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на загальну площу 21,76 гектара.

Крім того, 188 учасників АТО отримали у власність ділянки площею майже 30 га, із них: 180 – для ведення індивідуального садівництва, 8 – для ведення особистого селянського господарства.

Довідково

Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам визначені статтею 121 Земельного кодексу України. Згідно зі статтею:

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;

в) для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

г) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;

д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

3. Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв’язку з набуттям ним права власності на житловий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).