21.03.2015

Міністерство закордонних справ України висловлює розчарування рішенням Сербського головування в ОБСЄ та Генерального секретаря ОБСЄ, яким скасовано проведення 19 березня у приміщенні штаб-квартири ОБСЄ у Відні фотовиставки у зв’язку з роковинами незаконної окупації Росією АР Крим та м. Севастополь.

Виставка була ініційована спільно українською та литовською делегаціями в ОБСЄ і мала стати нагадуванням про жахливі наслідки збройної агресії Росії проти України для безпеки у регіоні ОБСЄ та ситуацію з правами людини в окупованому Криму.

Проведення виставок є усталеною практикою ОБСЄ і способом привернення делегаціями уваги до актуальних питань порядку денного Організації. При підготовці заходу були враховані всі рекомендації Сербського головування та Генерального секретаря ОБСЄ. Тому рішення, прийняте напередодні відкриття виставки, стало для української та литовської сторін повною несподіванкою.

Переконані, що проведення заходів в ОБСЄ не може залежати від позиції однієї держави, тим більш, якщо ця держава здійснює агресію проти України і окупувала частину її території. Змушені констатувати, що цінності Організації в черговий раз опинилися під загрозою внаслідок застосування традиційних для російської дипломатії методів погроз і шантажу.