23.03.2015

Сьогодні, 20 березня, у Києві відбулася зустріч Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака з делегацією Підкомітету з питань безпеки та оборони Комітету закордонних справ Європейського Парламенту на чолі з головою Підкомітету Анною Фотигою.

Під час зустрічі генерал-полковник Степан Полторак підкреслив, що Україна опинилася у найбільш складному становищі з часів проголошення незалежності.

«Анексія Росією Автономної Республіки Крим, підтримка нею сепаратистського руху на значній частині Донецької і Луганської областей призвели до порушення територіальної цілісності України та державного суверенітету. Розв’язана гібридна війна проти суверенної Української держави – співзасновника ООН», – зазначив Міністр оборони України.

Глава вітчизняного оборонного відомства наголосив, що існуючий конфлікт забрав життя тисяч наших громадян, призвів до величезних руйнувань інфраструктури на тимчасово окупованих територіях.

«Російська агресія на Сході України є викликом не тільки для України, але й Європи та світу. Захищаючи Україну, ми захищаємо світ», – підкреслив він.

За словами генерал-полковника Степана Полторака, Україна докладає всіх зусиль для врегулювання ситуації мирним шляхом, виконуючи у повному обсязі Мінські домовленості.

«Збройні Сили України виконали всі зобов’язання за Мінськими угодами щодо відведення важкого озброєння на Донбасі. Цей процес відбувався прозоро, під контролем ОБСЄ, – зазначив він. – Для підтвердження серйозності наших намірів ми запропонували представникам ОБСЄ здійснювати раптові перевірки місць дислокації відведеної техніки. На жаль, поки що ми не бачимо зустрічних адекватних кроків з боку Росії та її приспішників».

Характеризуючи ситуацію в зоні антитерористичної операції, Міністр оборони України звернув увагу на збільшення кількості збройних провокацій проти українських військових та цивільного населення.

«Так, вчора відбувся артилерійський обстріл українських позицій, а сьогодні вночі позиції сил АТО були обстріляні з реактивних систем залпового вогню «Град». Маємо ситуацію, коли вдень бойовики озброєння і техніку відводять, а вночі повертають на попередні позиції», – повідомив він.

За його словами, продовжується перегрупування російсько-терористичних військ на окупованих територіях, їх доукомплектування, накопичення боєприпасів та іншого військового майна.

«Жодного внутрішнього конфлікту або громадянської війни, про які твердить кремлівська пропаганда, в Україні немає – є відверта агресія з боку Російської Федерації. Про це свідчить велика кількість перекинутого на окуповану територію озброєння та військової техніки. Зараз його там більше, ніж в арміях деяких європейських країн. При цьому 80% із тих, хто воює на боці російсько-терористичних військ, – це російські найманці та військовослужбовці регулярної російської армії», – зазначив генерал-полковник Степан Полторак.

Міністр оборони України поінформував представників Європарламенту щодо можливостей України забезпечити власні потреби в озброєнні та оснащенні своїх Збройних Сил. Він наголосив на важливості надання Україні підтримки з боку ЄС, а також направлення на Донбас місії з безпеки і оборони.

«Бажання української сторони щодо направлення на Донбас миротворців свідчить про бажання нашою державою миру», – зазначив генерал-полковник Степан Полторак.

Учасники делегації Підкомітету з питань безпеки та оборони Комітету закордонних справ Європейського Парламенту запевнили, що всі країни ЄС збережуть єдність у підтримці України та протидії агресору.