24.03.2015

За нинішніх історичних умов вивчення Голокосту є особливо актуальним, адже існує великий ризик повторення подібних трагедій. Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко заявив на зустрічі з делегацією Меморіального музею Голокосту Сполучених Штатів Америки.

«На тлі нинішніх подій тема недопущення сучасних форм геноциду є дуже актуальною, адже перед світом постали нові великі загрози на кшталт політичного екстремізму чи російського імперіалізму», - сказав В’ячеслав Кириленко. За його словами, український народ чудово розуміє трагедію Голокосту, бо також постраждав від геноциду  – Голодомору 1932-1933 років.

Директор Центру перспективних досліджень з вивчення Голокосту імені Джека, Йосифа і Мортона Манделя Меморіального музею Голокосту США Пол Шапіро зазначив, що його центр зацікавлений у найтісніших контактах та співпраці з українськими дослідниками трагедії Голокосту. «Наш музей вивчає не лише трагедію єврейського народу, а й інших народів, які піддавалися винищенню в ті часи, зокрема, це стосується мільйонів вбитих українців», - сказав Пол Шапіро.

У свою чергу, В’ячеслав Кириленко повідомив, що до 75-ї річниці трагедії у Бабиному Яру, яка відзначатиметься наступного року, планується відкриття нової тематичної експозиції, і досвід американського Музею Голокосту має стати у нагоді. Пол Шапіро у відповідь запропонував українським науковцям та активістам відвідати США і отримати новий досвід організації подібних заходів.

Крім того, Пол Шапіро розповів, що делегація Музею Голокосту під час нинішнього візиту до України планує домовитися про співпрацю з українськими університетами та залучити молодих дослідників до вивчення трагедії Голокосту. В’ячеслав Кириленко зазначив, що в Україні є чимало сучасних та потужних університетів як у Києві, так і за його межами.

«Якщо для вашої дослідницької роботи знадобляться якісь рішення з боку Уряду, ми такі рішення будемо ухвалювати», - запевнив В’ячеслав Кириленко.