25.03.2015

Під час робочого візиту до Брюсселю Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус зустрівся з Віце-президентом Європейської Комісії, Комісаром ЄС з питань соціального діалогу та зони євро Валдісом Домбровскісом. У ході розмови особливий акцент був зроблений на реформах, що проводить Уряд України. У цьому контексті Міністр повідомив Віце-президенту Єврокомісії про заходи, які здійснює очолюване ним відомство, у сфері боротьби з корупцією, дерегуляції бізнес-середовища, реформування системи заохочення підприємницької діяльності тощо.

Зі свого боку, Валдіс Домбровскіс окреслив передумови для розширення фінансування ЄС для України та перспективи його отримання у найближчому майбутньому.

Айварас Абромавичус також узяв участь у засіданні Моніторингової групи з питань України Комітету Європейського Парламенту з питань міжнародної торгівлі, де було проаналізовано процес реформ в Україні, перш за все з огляду на виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Сторони обговорили заходи щодо підготовки до запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі та обмінялися думками з приводу подальших кроків у запровадженні реформ в Україні в найближчій перспективі. Айварас Абромавичус наголосив, що виділення нашій країні третьої програми макрофінансової допомоги у розмірі 1,8 мрлд. євро допоможе українському Урядові продовжувати процес реформ для стабілізації економічної та фінансової ситуації в країні.

«Сподіваємося, що Європейський Парламент підтримає цю пропозицію Єврокомісії, що стане суттєвим кроком для підтримки реформаторських зусиль українського Уряду», - наголосив Міністр.

У рамках візиту до Брюсселю Айварас Абромавичус також поспілкувався з Віце-Президентом ЄК, Комісаром ЄС з питань зайнятості, економічного зростання, конкурентоздатності та інвестицій Юркі Катайненом та Генеральним секретарем асоціації «Business Europe» Маркусом Бейєром.