25.03.2015

24 березня під час експертного круглого столу за участі представників асоціацій міжнародних та локальних фармацевтичних виробників із керівництвом МОЗ України було домовлено про спільну розробку механізмів дерегуляції.

На зустрічі, зокрема, були присутні представники з Американської торгівельної палати, Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України, Асоціації представників міжнародних фармацевтичних виробників, Європейської Бізнес Асоціації, Всеукраїнської фармацевтичної палати, Асоціації виробників ліків України.

«Створити експертну групу з представників всіх фармацевтичних асоціацій та МОЗ України для остаточного відпрацювання механізму дерегуляції фармринку; призначити зустріч експертної групи на вівторок, 31 березня 2015 року, і до цього часу проаналізувати всі пропозиції МОЗ та надати аргументовані коментарі», - таку чітку пропозицію озвучив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі під час зустрічі.

Результатом роботи експертної групи має стати налагодження постійного діалогу між регуляторами та виробниками для якнайшвидшого та найефективнішого вирішення питань дерегуляції галузі.

«Сьогодні в Міністерстві на різних етапах відпрацювання знаходиться 31 пропозиція від представників фармринку. Деякі з них вже оформлені у проекти постанов і наказів, деякі – потребують узгодження й пошуку компромісів», - повідомила Перший заступник Міністра Олександра Павленко. Вона наголосила, що «оскільки МОЗ зацікавлений у створенні простих, зрозумілих й однакових для всіх учасників ринку правил, шукати компроміс необхідно також у відкритому діалозі».

Олександр Квіташвілі також розвіяв одне з найбільших побоювань представників української фармацевтичної спільноти – кадрової політики в галузі. Він пообіцяв, що призначення на ключові посади відбуватимуться відкрито, з оприлюдненням критеріїв відбору, складу конкурсних комісій тощо. Прикладом такого процесу, за словами Міністра, можна вважати відкритий відбір на посаду директора Національного інституту раку, який проходить зараз.

Окрім цього, Міністр охорони здоров’я України через присутніх звернувся до провідних фармацевтичних виробників з проханням сприяти зниженню цін на ліки для соціально незахищених верств населення.