25.03.2015

«ООН готова розширити свою гуманітарну діяльність в нашій державі, про що свідчить збільшення бюджету Плану гуманітарного реагування ООН у 2015 році до 316 млн. доларів», - сказав Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на прес-конференції «100 днів реформ: результати та наступні цілі».

«Ми очікуємо, що це буде проголошено під час Міжнародної конференції на підтримку реформ в Україні, яка відбудеться 28 квітня в Києві», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України.

За його словами, ці кошти будуть направлені безпосередньо як пряма допомога на подолання гуманітарної кризи.

Віце-прем'єр-міністр України повідомив, що План гуманітарного реагування у 2015 році розбитий на п’ять кластерів: безпосередня фінансова допомога тимчасово вимушеним переселенцям, охорона здоров’я, освіта, працевлаштування і соціальна адаптація.

«За кожним із цих кластерів закріплена велика міжнародна організація, наприклад ВООЗ, ЮНІСЕФ, ОКБ ООН. Кожна організація додатково залучає ще 15-20 гуманітарних організацій, які працюють у конкретному кластері. Ми очікуємо, що ці кошти будуть надані на реалізацію заходів за вказаними напрямками», - зазначив він.

Геннадій Зубко наголосив, що Урядом України у співпраці із Представництвом ООН в Україні був створений План гуманітарного реагування у 2015 році, а також при підтримці Євросоюзу та Світового банку розроблено  надзвичайно важливий документ – Оцінка шляхів відновлення та розбудови миру.