25.03.2015

Про це заявила заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Оксана Рейтер у ході міжнародної конференції з проблематики міжнародної морської політики держав Чорноморського регіону, що відбулась 24 березня 2015 року в Софії, Болгарія.

На заході, який проводився вже вдруге, були підведені підсумки діяльності держав Чорноморського регіону за минулий рік та обговорені подальші кроки щодо розвитку «блакитної» економіки в регіоні, шляхи використання потенціалу Чорного моря для розвитку кожної країни окремо і регіону в цілому. Учасники конференції розглянули питання політичних можливостей для розвитку підприємництва в морській галузі, максимально ефективної взаємодії задіяних у ній підприємств, зменшення проблемних питань морської діяльності та покращення туристичного бізнесу в прибережних регіонах.

Під час конференції Оксана Рейтер виступила з доповіддю на тему політичних можливостей для прискорення росту бізнес-активності в регіоні Чорного моря. «З освіченими працівниками, перевагами у питанні вартості робочої сили та поглибленою і всеохоплюючою зоною вільної торгівлі з державами-членами ЄС Україна має потенціал, щоб бути привабливим та надійним партнером як для європейського ринку в цілому, так і для наших регіональних партнерів», - зазначила Рейтер.

У ході виступу заступник Міністра проінформувала учасників про реформи, які відбуваються в Україні та наголосила на їхній важливості для розвитку морської галузі. Серед них боротьба з корупцією, посилення бюджетної дисципліни, підвищення прозорості та ефективності державних підприємств, створення необхідних реформ для бізнесу та інвесторів. Оксана Рейтер також розповіла про проекти у морській галузі України, спрямовані на залучення інвестицій у море-господарський комплекс та розвиток української економіки в цілому.

«Ми закликаємо всі країни Чорноморського регіону, всі зацікавлені сторони підтримати наші ініціативи. Ми завжди відкриті для нових ідей та проектів. Вода та море – запорука нашого існування на планеті, а Чорне море – важлива складова успішної економіки країн регіону», - додала заступник Міністра.