25.03.2015

Завдяки налагодженій роботі протитуберкульозної служби в України за останні 5 років спостерігається тенденція щодо зменшення показників захворюваності на туберкульоз (число випадків скоротилось порівняно з 2012 р. на 6%), проте залишається високою поширеність на ТБ/ВІЛ ко-інфекцію та мультирезистентні форми туберкульозу.

Про це сьогодні, 24 березня, під час прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню туберкульозу, повідомила заступник директора з питань організації протитуберкульозних заходів ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України» Ольги Павлова.

За 2014 рік захворюваність на всі форми активного туберкульозу в порівнянні з 2013 роком зменшилась на 12,4 %. Загалом по країні за 2014 рік захворіло 25543 особи. Захворюваність на активний туберкульоз у поєднанні зі СНІДом за 2014 рік знаходиться на рівні показників попереднього року та складає 10,4 на 100 тис населення. Загалом по країні за 2014 рік на ко-інфекцію ВІЛ/ТБ захворіло 4 445 осіб.

За словами Ольги Павлової, не дивлячись на складні соціально-економічні умови, МОЗ України всі тендерні процедури щодо закупівлі протитуберкульозних препаратів було завершено у грудні 2014 року. Закупівля протитуберкульозних препаратів (ПТП) за кошти Державного бюджету здійснена на суму 152,9 млн. грн., що складає 90% від загального обсягу видатків для закупівлі ПТП за кошти Державного бюджету на 2014 рік. Проведення цих закупівель дозволило забезпечити безперервним лікуванням в повному обсязі всіх хворих на чутливий туберкульоз та на 50% - хворих на мультирезистентні форми. Інші 50% ліків 2 ряду для лікування мультирезистентних форм Україна отримала у якості гуманітарної допомоги від Глобального фонду. Загалом в Україні усіх вперше виявлених залучених до лікування хворих на туберкульоз 95%.

Також, як повідомила фахівець, достатнім є і рівень забезпеченості необхідними препаратами східних регіонів: 1 ряду – до кінця року, 2 ряду – до червня-липня.

«У зв’язку з внутрішньою міграцією хворих на ТБ, пов’язаною з проведенням АТО, з Донецької області до інших територій України переїхало для продовження лікування 31 особа, з Луганської – 28. Всі вони забезпечені повноцінним лікуванням та соціальним супроводом за рахунок коштів Глобального Фонду(ГФ)», - зазначила вона.