25.03.2015

Успішний досвід розвитку сільського господарства у США може бути використаний українськими аграріями. Поєднання потужної аграрної галузі, промисловості та розвиток сучасних технологій на прикладі США забезпечить максимальний результат. Про це йшла мова на зустрічі Олексія Павленка, Міністра аграрної політики та продовольства України із Майклом Конавеєм, Головою Комітету з сільського господарства Палати представників Конгресу США.

«Ми вдячні Конгресу, Уряду і всьому американському народові за підтримку України. Підтримка з боку США відчутна на рівні міжнародної політики, програм підтримки реформ та залучення інвестицій», - зазначив Олексій Павленко.

Майкл Конавей, член Республіканської партії у Конгресі представляє Техас, один із найбільших Штатів, в економіці якого сільське господарство має ключову роль. «Техас є лідером у США за кількістю та розміром ферм. Цей досвід є корисним для України, яка має природні можливості для поєднання європейської та американської моделей сільського господарства - плідного співіснування малих ферм та великих агрохолдингів», - додав Міністр.

Владислава Рутицька, заступник Міністра з питань євроінтеграції представила проекти Мінагрополітики із підтримки малих та середніх фермерських господарств, а також законодавчу ініціативу, що утверджує статус сімейного господарства за європейською моделлю.

Важливим для України є і досвід Техасу у тваринництві, скотарстві. Штат є лідером і за обсягами зернових. Олексій Павленко представив Конгресмену українські досягнення у галузі сільського господарства, відзначивши значні втрати, які сектор зазнав унаслідок окупації Криму та агресії на Сході України.

Конгресмен висловив підтримку України на шляху до свободи та демократії, відзначивши можливості широкої та різнобічної співпраці між країнами.