26.03.2015

Директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко в ефірі «Еспресо TV» повідомив, що фахівці служб соціального захисту самі звертатимуться до громадян,  які бажають отримати субсидію.

Віталій Музиченко нагадав, що Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийнято рішення про суттєве підвищення з 1 квітня 2015 року тарифів на природний газ, електричну та теплову енергію для населення. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває питання належного соціального захисту громадян.

Директор департаменту Мінсоцполітики повідомив, що через програму житлових субсидій держава компенсує сім’ям витрати на оплату житлово-комунальних послуг у межах норм споживання послуг, що перевищують обсяг обов’язкового платежу.

Так, з 1 жовтня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», якою запроваджено нову соціальну норму житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, а також змінено порядок призначення житлових субсидій.

Віталій Музиченко зауважив, що сьогодні обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги визначається для всіх категорій домогосподарств за єдиною формулою і залежить лише від доходу сім’ї. «Чим більші доходи сім’ї, тим більший відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. За статистичними даними, у лютому 2015 року субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує майже 1,2 млн. сімей – близько 7 відсотків від загальної кількості сімей в Україні. Середній розмір призначених у лютому 2015 року субсидій становив 326,4 гривні», - проінформував Віталій Музиченко.

Він також зазначив, що у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на газ та електроенергію Урядом ухвалене рішення про подальше суттєве спрощення процедури призначення житлової субсидії.

Це рішення передбачає:

- призначення субсидії на підставі лише двох документів – заяви і декларації про майновий стан (скасовується необхідність надання довідок про доходи). Відомості про розмір доходів і пенсій будуть отримуватися від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду;

- надання субсидії на 12 місяців, а не на півроку, як зараз;

- запровадження автоматичного принципу призначення субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на наступний термін);

- запровадження спрощених форм заяви і декларації для звернення за субсидією (форма на 1 аркуші), які має отримати кожен споживач разом з рахунком на оплату послуг;

- скасування всіх обмежень щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (купівля товарів або послуг, у тому числі медичних та навчання; наявність квартир, автотранспорту, земельних ділянок тощо), крім здійснення одноразової покупки на суму, що перевищує 50 тис. грн.

Для сімей, які сьогодні одержують субсидії, передбачається автоматичне призначення субсидій на новий термін без необхідності надання нового пакета документів та звернення до органів соціального захисту населення.

Зауважуємо, що зазначені зміни набирають чинності з 1 травня 2015 року.

Окрім того, директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики повідомив, що для інформування громадян про програму житлових субсидій рішенням Уряду доручено Мінрегіону, Міненерговугілля, Мінінфраструктури забезпечити до 15 квітня та до 1 листопада 2015 р. виготовлення підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, бланків заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, і доставку їх споживачам.

«Фахівці служб соціального захисту населення самі зв’яжуться з громадянами, які бажають отримати субсидію», - додав Віталій Музиченко.

Мінсоцполітики розроблено листівку-повідомлення споживачам про можливість отримання субсидії, а також інструкцію про заповнення бланків заяви і декларації, які надіслано Мінрегіону, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, НКРЕКП та НАК „Нафтогаз України”.