26.03.2015

25 березня у Києві перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак провів зустріч з сенатором Парламенту Республіки Польща Богданом Кліхом.  Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні, актуальні питання двостороннього співробітництва та надання допомоги Міністерству оборони України.

Перший заступник Міністра оборони України наголосив, що попри систематичне порушення Російською Федерацією та терористами Мінських домовленостей, керівництво України спрямовує всі зусилля на мирне врегулювання та недопущення виникнення чергового замороженого конфлікту в Європі.

«Хочу запевнити, що українська сторона високо цінує увагу, яку ви приділяєте встановленню робочих стосунків між нашим відомствами, розвитку та реформуванню Збройних Сил України, українсько-польській співпраці в оборонній сфері», – зазначив Іван Руснак.

Також він наголосив на важливості обміну поглядами щодо подальших шляхів співробітництва між оборонними відомствами України і Республіки Польща щодо бачення механізму функціонування Міжнародної консультативної групи при Міністерстві оборони України.

«Для Міністерства оборони України, як і для всього українського суспільства, дуже важлива увага до подій в Україні вищого керівництва світових держав. Ми впевнені, що діяльність Міжнародної консультативної групи є важливим інструментом постійної підтримки реформ сектору безпеки й оборони України», – зауважив Іван Руснак.

Також перший заступник Міністра оборони наголосив на важливості для України ратифікації польською стороною Угоди стосовно створення спільної військової частини ЛИТПОЛУКРБРИГ. Іван Руснак запевнив, що Міністерство оборони та Збройні Сили України зроблять все для завершення підготовки до підписання Технічної угоди й усіх процедур, необхідних для набуття бригадою нових оперативних спроможностей.

Сенатор Парламенту Республіки Польща Богдан Кліх зазначив, що Польща готова сприяти підвищенню обороноздатності України та наголосив, що польські експерти будуть сприяти реформуванню українського сектора безпеки.

На завершення зустрічі перший заступник Міністра оборони України подякував польській стороні за підтримку України у цей складний та важливий період. Він висловив впевненість, що зусилля, яких докладає польська сторона щодо підтримки українського оборонного відомства, нададуть нового імпульсу створенню якісно нових Збройних Сил України.

«Саме міжнародна підтримка та приклад іноземних держав надають українському суспільству впевненості у досягненні європейських цінностей та свобод», – наголосив Іван Руснак.