26.03.2015

ЯЦЕНЮК А.П. – Шановні представники ЗМІ!

Я хотів би відійти зараз від порядку денного засідання Кабінету Міністрів України і після щойно зробленої доповіді Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б. кардинально змінити сьогоднішній розгляд питань.

Уряд дав чіткі і жорсткі доручення щодо реальної боротьби з корупцією в країні, в країні, яка воює, в країні, яка витрачає мільярди на армію й оборону, де люди допомагають у тому, щоб наші Збройні Сили, наша держава, наша країна встояла в цій жахливій війні з Росією. Ми розпочали низку розслідувань проти вищих посадових осіб держави, завершилось службове розслідування по керівництву ДФС. Звільнений начальний податкової міліції, звільнений начальник митниці, у відставку подав Голова ДФС. Матеріали на 20 тис. сторінок опрацюванні комісією з розслідування і передані до Генпрокуратури України для порушення відповідних кримінальних проваджень.

Уряд три тижні тому почав розслідування проти Голови Державної фінансової інспекції, який, прикриваючись політичними силами, намагається втекти від відповідальності. Розслідування буде завершено, матеріали будуть передані до правоохоронних органів і ніяка політична сила і ніякі політичні гасла не дадуть можливості керівнику Державної фінансової інспекції уникнути відповідальності.

МВС розпочало розслідування проти керівників низки державних компаній, у тому числі Аграрний фонд, компанія "Укрспирт", Продовольчо-зернова компанія, об'єкти енергетики. Урядом відсторонено і почато службове розслідування по відношенню до керівництва окремих залізниць. І спроби керівників залізниць далі грабувати країну і уникнути відповідальності будуть приречені.

Міністерство внутрішніх справ провело надсерйозну роботу щодо боротьби з корупцією всередині міністерства. Щойно я був поінформований Міністром внутрішніх справ про скоєння злочину вищим керівництвом Служби з надзвичайних ситуацій. Я просив би Міністра внутрішніх справ дати інформацію про відповідний злочин.

АВАКОВ А.Б. – Я хотел бы просить разрешения пригласить процессуального следователя.

ЯЦЕНЮК А.П. – Прошу запросити слідчого на засідання Уряду. Я дозволяю проведення слідчих дій у приміщенні Уряду.

Із залу – Прокоментуйте, будь ласка.

АВАКОВ А.Б. – Я зараз прокоментую цю подію. Після цього дам короткий брифінг. Запросіть слідчого, будь ласка.

БУТ Д. – Заместитель начальника Главного следственного управления МВД Украины, подполковник милиции Дмитрий Бут. Коротка інформація стосовно події, що сталася в цій залі.

В провадженні Головного слідчого управління МВС України знаходиться кримінальне провадження, яке зареєстроване за неодноразовими зверненнями народних депутатів України за статтею 191 КК України частиною п’ятою щодо наявності корупційних схем у Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Під час досудового слідства встановлена злочинна схема, побудована керівництвом Державної служби з надзвичайних ситуацій в особі вказаних осіб, яких ви щойно бачили.

Дана схема полягає в тому, що під час державних закупівель в порушення чинного законодавства здійснювалась закупівля паливно-мастильних матеріалів у ТОВ “Юкойл”, “Альянс” та інших підприємств за зазначено завищеними цінами. Було встановлено, що інші підприємства з нижчими ціновими пропозиціями до участі в тендерах не допускалися.

Після дослідження матеріалів справи було встановлено, що в подальшому після перерахування з боку Державної служби з надзвичайних ситуацій державних коштів в адресу підприємств “Юкойл”, “Альянс” та інших останні перераховують отримані бюджетні кошти за мінусом 15-20% на нерезидентів України та на рахунки іноземних компаній. Ті, в свою чергу, переводять частину викрадених коштів на особисті рахунки, на особисті картки Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Бочковського С.С. та його заступника Стоєцького В.Ф.

На даний час вказані особи затримані за статтею 208 КК України. Одночасно проводяться обшуки у вказаних підприємствах, вилучаються документи та речі, які свідчать про вказану злочинну діяльність. Протягом доби вказаним особам буде пред'явлена підозра, якщо Генпрокуратурою не буде визначена підслідність за іншим органом.

СТЕЦЬ Ю.Я. – Озвучте прізвища та посади людей, які були зараз затримані.

АВАКОВ А.Б. – У нас затримані в порядку 208 статті Бочковський С.С. – керівник Служби з надзвичайних ситуацій, а також його перший заступник Стоєцький В.Ф.

Я очень популярно скажу то, что сказал следователь, жесткими словами скажу как политик.

Есть очень простая схема, в рамках этой простой схемы государственные закупки осуществляются через частную компанию. Частная компания перечисляет нерезиденту Украины, оффшорной компании на острове Джерси, с острова Джерси на другую частную компанию, принадлежащую Стоецкому и Бочковскому, после чего эти деньги делятся на их карточные счета открытые, в том числе в банке… Вот оригиналы этих карточек, это копии, вот оригиналы этих свидетельств на собственность на эти компании.

Могу сказать, как правильно. Правильно было бы следить за этим некоторое количество времени, потом обществу предъявить шокирующие видеокадры. Но невозможно следить, потому что мы находимся не в такой ситуации. Шокирующая информация. Я позволю себе показать еще на брифинге, не нарушая тайну следствия, а ведя следствие публично по сути. Хочу показать Премьер-министру хотя бы эту бумагу, которая меня убила совершенно. У меня за январь, у Вас, Арсений Петрович, за февраль сколько с кого собирали по областям в деньгах и кому распределяли. Четкая бухгалтерия. Я не нахожу возможным другого выхода из того, что мы сегодня предприняли.

Арсений Петрович, это не спектакль, я Вас предупредил об этом заранее, я считаю, что это прививка. Такая публичность должна быть.

ЯЦЕНЮК А.П. – Я прошу МВС провести всі процесуальні дії відповідно до закону, органи прокуратури - подати до суду, розслідування вести максимально публічно, як це дозволяє кримінально-процесуальний закон.

Після Вашої інформації я звернусь до наших американських і європейських партнерів з тим, щоб допомогти відслідкувати всі фінансові транзакції по фірмах, які були зареєстровані номінально в США і по банківських рахунках, які фактично зареєстровані на Кіпрі для того, щоб вся злочинна схема була викрита і злочинці понесли покарання.

Коли країна в війні, кожна копійка на рахунку, вони грабують людей і державу. І так буде з кожним, хто порушує закон, і хто знущається з української держави.

Прошу, Арсене Борисовичу, Вас окремо провести з цього питання брифінг. І саме основне, щоб потім суди, не скориставшись тими грошима, сотнями тисяч доларів, які були вкрадені, не прийняли рішення, які вони вже попередньо приймали по низці злочинців.

АВАКОВ А.Б. – Арсений Петрович, еще у меня два предложения.

Первое. Я хочу поблагодарить прокуратуру за принципиальность в этом вопросе.

И второе. Прошу, обращаясь к коллегам по Кабинету Министров, нам нужно принять некоторые решения сейчас. Я прошу уволить господина Бочковского и его первого заместителя с должности. Назначить срочно исполняющих обязанности для того, чтобы мы могли и принять какие-то шаги там, и собрать всю информацию, которая сейчас потечет.

И третье. С учетом того списка, который я вам дал, где здесь учитываются все те, кто носил мзду этим нашим чиновникам, все 100% руководителей по областям отстранить от должности.

ЯЦЕНЮК А.П. – Це ж вони: інспектори, пожежники – це вони збирали по областях і несли наверх.

АВАКОВ А.Б. – Так. Наприклад, Вінниця – 50 тис., Волинь – 40 тис., Дніпропетровськ – 120 тис., Київська область – 100 тис., місто Київ – 200 тис. і далі по тексту.

Із залу

АВАКОВ А.Б. – Чого? Будемо виясняти.

ЯЦЕНЮК А.П. – Уряд підтримує рішення про звільнення керівника і першого заступника і відсторонення всього керівництва по всій вертикалі Державної служби з надзвичайних ситуацій.

І прошу, Арсене Борисовичу, проводити розслідування так само по всьому регіональному керівництву, яке було задіяно в корупційній схемі по розкраданню державних коштів.

АВАКОВ А.Б. – Добре. Дякую. Я прошу потім у закритій частині обговорити терміново виконуючого обов'язки.

ЯЦЕНЮК А.П. – Дякую. Дякуємо засобам масової інформації!