26.03.2015

«Реформа системи субсидій - одна з наймасштабніших реформ у соціальній політиці за останні роки. Вона буде простою, зрозумілою, дебюрократизованою і безконтактною. Людям більше не доведеться кланятися чиновникам чи стояти у довжелезних чергах», – заявив в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі «ZIK» Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Павло Розенко пояснив, що головним критерієм для отримання субсидій буде дохід людини. Водночас він висловив сподівання, що люди, які мають високі тіньові доходи, не будуть звертатися до органів соцзахисту і оформлювати субсидії.

«Насправді, «тінь» вирахувати важко. Жоден уряд за двадцять років не знайшов доказів, щоб змогти детінізувати доходи. І щоб впіймати одну таку людину і позбавити її права на субсидію, потрібно поставити 25 обмежень, через які субсидію не отримають ті, хто справді цього потребує. «Тінь» треба вирішувати комплексно», – вважає Розенко.

Одним із таких способів вирішення цієї проблеми Міністр бачить в оприлюдненні списків тих, хто отримав субсидію.

«Будуть оприлюднені усі ті, хто отримав субсидії. Грубо кажучи, у кожному будинку висітимуть імена субсидіантів. Адже є велика різниця між тим, щоб отримати допомогу публічно і тим, щоб зробити це десь приховано», – зауважив Павло Розенко.