26.03.2015

У Київській міській державній адміністрації сформовано збірник методичних матеріалів та дорожніх карт щодо вирішення питань внутрішньо переміщених осіб. Завантажити його можна на офіційному інтернет-порталі Київської міської державної адміністрації у розділі «Допомога внутрішньо переміщеним громадянам України».

Так, збірник містить роз’яснення щодо того, хто вважається внутрішньо переміщеними особами, та як отримати такий статус; як держава гарантує захист майна та які особливості судочинства для внутрішньо переміщених осіб; які пільги та гарантії мають внутрішньо переміщені особи та інші.

Над збірником працювали члени Координаційної ради з питань підтримки киян, які беруть участь у антитерористичній операції у східних областях України, та переміщених із тимчасово окупованої території і зони проведення антитерористичної операції осіб.

«Раніше ми створили подібний продукт щодо допомоги бійцям АТО і побачили позитивний результат своєї роботи – завантаживши такий збірник людина може отримати відповіді практично на всі питання. Крім того, ці збірники допомагають співробітникам, які працюють з такими категоріями громадян, надаючи консультації, адже вони містять посилання на всі необхідні нормативно-правові акти, зразки довідок, дорожні карти тощо», – розповів керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.

Так, збірник щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам налічує 11 розділів, які повністю розкривають усі аспекти реалізації соціальних гарантій внутрішньо переміщеним особам. Збірник буде направлений для користування операторами Контактного центру міста Києва, співробітникам управління з питань звернень громадян КМДА та відповідних відділів РДА, інших службовців, які консультують громадян із зазначених питань.