27.03.2015

У Відні 26 березня 2015 року відбулось 36-те засідання Постійної групи високого рівня Енергетичного Співтовариства. Українську делегацію очолив  начальник управління європейської інтеграції Міненерговугілля Михайло Бно-Айріян. У рамках заходу було розглянуто нагальні питання співробітництва в рамках зазначеної міжнародної організації, у тому числі щодо впровадження у рамках Співтовариства положень Директиви ЄС 2012/27 з питань енергетичної ефективності, Регламенту ЄС 543/2013, що стосується питань подання та публікації даних на ринках електроенергії та Регламенту ЄС 347/2013 про керівні принципи для транс-європейської енергетичної інфраструктури, включаючи питання існуючих бар’єрів для реалізації проектів, що входять до переліку першочергових у рамках Енергетичного Співтовариства та інше.

Під час засідання українською стороною було поінформовано щодо ходу реформування газового та електроенергетичного сектору в рамках виконання зобов’язань за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства.

Також під час заходу представниками Європейської Комісії було поінформовано щодо Національного плану України по скороченню викидів забруднюючих речовин з великих спалювальних установок. Українською стороною у свою чергу було надано інформацію щодо ходу відпрацювання зазначеного документа.

Україна є країною-учасницею Договору про заснування Енергетичного Співтовариства з 1 лютого 2011 року. Вищим органом організації є Рада Міністрів, що визначає загальні напрямки політики Співтовариства, а також наділена повноваженнями приймати обов’язкові для виконання сторонами Договору акти і рішення. Постійна група високого рівня, що складається з двох представників ЄС та по одному представнику від кожної держави-учасниці, здійснює підготовку роботи Ради Міністрів, звітує перед Радою Міністрів про хід досягнення цілей Договору, обговорює розробку нормативно-правової бази Європейського Співтовариства та ін. Участь представника Управління у роботі зазначеної групи на постійній основі є стратегічно важливою.