27.03.2015

26 березня відбулось засідання Громадської ради при Міненерговугілля України, участь у якому взяли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік, представники Верховної Ради України, Мінекономрозвитку, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, журналісти, експерти з питань енергетики.

Темою засідання обрано одне з найбільш актуальних питань - «Особливості приватизації в енергетиці України. Очікуваний інвестиційний розвиток або існуючі реалії».

У вступній промові голова Громадської ради при Міненерговугілля, Герой України Семен Поташник наголосив на важливості участі громадськості у здійсненні приватизаційних процесів в енергетиці, адже йдеться про надійність роботи паливно-енергетичного комплексу країни.

«Станом на сьогодні Міненерговугілля планується проведення реформ в енергетичному секторі, які мають забезпечити його трансформацію з дотаційного, проблемного сектору в економічно прибутковий, конкурентний та мобільний сектор національної економіки», - зазначив начальник управління відносин власності Міненерговугілля О. Білан. Також у доповіді наголошено, що інструментами реалізації енергетичної політики мають стати скасування існуючої системи субсидування енергопостачання, ліквідація перехресного субсидування на енергетичних ринках, поступовий та прогнозований перехід до ринкового ціноутворення, недопущення втручання органів виконавчої влади у діяльність суб’єктів господарювання та функціонування енергетичних ринків.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік зауважив, що процес приватизації повинен бути відкритим та прозорим.

У ході обговорення учасники засідання підкреслювали на необхідності чіткого розуміння стратегії інвесторів, перевагах приватизаційних процесів та врахуванні недоліків проведення приватизації в минулому, а також наголошувалося на дослідженні, що дадуть в кінцевому підсумку споживачеві зміни.

Крім того, запропоновано утворити експертну групу з питань приватизації, яка б опрацьовувала необхідні зміни до законодавства, взяла на себе зобов’язання щодо відбору проектів, оцінки менеджерів та результатів їх діяльності. Також наголошено на потребі дієвого контролю за якістю надання послуг споживачам.

За підсумками засідання підтримано пропозицію щодо проведення засідання за участю компаній – учасників попередніх приватизаційних процесів - з метою вивчення потреби внесення змін до законодавства, порядку приватизації та інвестиційних правил. Захід вирішили провести протягом місяця.