27.03.2015

Сьогодні, 26 березня, у Мінсоцполітики відбувся тристоронній семінар експертів технічної місії Міжнародної організації праці (МОП) спільно з представниками профільного Міністерства, профспілок і Федерації роботодавців. Йшлося про допомогу українським фахівцям на шляху уніфікації національного законодавства у соціальній сфері з європейськими і світовими нормами.

Заступник Міністра соціальної політики з питань євроінтеграції Сергій Устименко висловив вдячність офісу Національного координатора МОП в Україні Сергія Савчука за організацію низки зустрічей делегації Міжнародної організації праці, що цими днями тривають у Києві.

«Ми усвідомлюємо, - запевнив Сергій Устименко, - що права людини в Україні у всіх сферах життя мають бути забезпечені, незважаючи на випробування, які переживає наша країна. Міністерство й наші партнери по соціальному діалогу докладають для цього всіх можливих зусиль. Поради і рекомендації експертів МОП допомагають створити чітку дорожню карту поступового приведення українських соціальних стандартів до європейських і світових взірців».

В.о. президента Всеукраїнської асоціації роботодавців В’ячеслав Биковець, перший заступник голови Конфедерації Вільних профспілок України Анатолій Акімочкін, віце-президент Всеукраїнського об’єднання солідарності трудівників „ВОЛЯ” Юрій Курило схвально відгукнулися про можливість обговорити існуючі проблеми у тристоронньому форматі та висловилися на підтримку ратифікації Верховною Радою Конвенції МОП №102 і підписання Європейського кодексу соціального забезпечення Ради Європи.

На загальну думку учасників семінару, сьогодні відкрите вікно можливостей для ратифікації нашою державою важливих міжнародних документів. Гаяти час не можна. Представник МОП Кенічі Хіросе очікує, що пропозиції робочої групи будуть надані вже у середині квітня. Започаткування проекту технічної допомоги Україні з боку МОП сприятиме зближенню точок зору і більш ефективному пошуку шляхів вирішення існуючих у соціальній галузі проблем.