27.03.2015

24 березня 2015 року у штаб-квартирі НАТО відбулося чергове засідання Спільної робочої групи з питань воєнної реформи. До делегації України, яку очолив директор департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України генерал-майор Павло Щипанський, увійшли начальник Тилу Збройних Сил України генерал-майор Ігор Павловський, начальник Центрального управління метрології та стандартизації Збройних Сил України Озброєння Збройних Сил України полковник Дмитро Філістєєв та Глава Ради волонтерів при Міністерстві оборони України Давід Арахамія.

Захід проходив під головуванням керівника Управління інтеграції, партнерств та співробітництва Департаменту політичних справ та політики безпеки Міжнародного Секретаріату НАТО Я.Сконєчкі.

У ході засідання глава української делегації подякував за політичну підтримку та відчутну практичну допомогу, яка надається з боку Організації в цілому та окремих Союзників для захисту нашої країни від російської військової агресії. А також було наголошено на важливості поглиблення воєнно-політичного діалогу з керівництвом Альянсу, поінформовано присутніх про кроки, які Міністерство оборони України вже зробило на підтримку намірів щодо активізації співпраці з нашими колегами з НАТО та спільних шляхів щодо зміцнення сектору безпеки і оборони України.

Глава української делегації запевнив присутніх у твердому прагненні керівництва Міністерства оборони України на проведення масштабних та системних реформ в оборонному відомстві, а також поглибленні співпраці з НАТО через вже існуючі та нові інструменти. Було зазначено, що Міністерство оборони та Збройні Сили України намагаються бути максимально доступними та відкритими і зроблять все для того, щоб якомога ефективніше використати фахову консультативно-дорадчу допомогу від іноземних радників Альянсу.

Представники країн-членів Альянсу наголосили про ключову роль механізму Спільної робочої групи з питань воєнної реформи у подальшому реформуванні національного сектору безпеки і оборони нашої держави, підтвердили свою готовність до всебічної підтримки України у реалізації згаданих завдань, у тому числі спрямованих на розвиток бойових спроможностей, удосконалення військової освіти, боротьбу з корупцією та професійну підготовку персоналу.

В рамках візиту до штаб-квартири НАТО, 25 березня генерал-майор Павло Щипанський зустрівся з керівником Управління планування сил Міжнародного секретаріату НАТО Ф. Боландом. Під час робочої зустрічі розглядалося питання щодо стану проведення комплексного огляду сектору безпеки та оборони, змістовної частини документів оборонного планування.