27.03.2015

Сьогодні, 26 березня, виконуючий обов’язки Голови ДСНС України Зорян Шкіряк зустрівся з керівником експертної групи ЄС Пітером Йоханссоном та її представниками, аби узгодити подальші кроки взаємодії в ході роботи міжнародної місії.

Відсьогодні в Україні починає працювати команда експертів цивільного захисту ЄС з питань управління у надзвичайних ситуаціях, до складу якої увійшли кращі фахівці з Фінляндії, Франції, Латвії, Греції, Бельгії, які до 26 квітня цього року допомагатимуть українським відомствам розробити процедуру отримання гуманітарної допомоги, а також поліпшити роботу у сфері медицини та охорони здоров’я.

«Ситуація на сході нашої країни наразі є вкрай складною, адже терористи постійно порушують Мінські домовленості. На Донбасі гинуть не лише військові, але й рятувальники, які продовжують виконувати свою роботу, незважаючи на постійні обстріли з боку терористів. Саме тому я переконаний, що той досвід, який ми отримаємо від місії Європейського Союзу, буде дійсно неоціненним для нашої країни. Ми готові до плідної співпраці. І я хочу запевнити наших європейських партнерів, що ми працюватимемо у двосторонньому форматі. Це буде спільна робота ДСНС України, МВС України, Державної прикордонної служби та Міністерства охорони здоров’я. Адже наше спільне завдання – перемогти ворога та подолати труднощі. І я переконаний, що спільними зусиллями Україна зможе стати незалежною країною та приєднатися до родини Європейського Союзу», - зазначив Зорян Шкіряк.

У свою чергу, керівник команди координаційних експертів Пітер Йоханссон зазначив, що Європейський Союз направив до України найкращих фахівців Вони зможуть передати досвід роботи у надскладних умовах, а також спільно з українськими колегами розробити шляхи співпраці та виробити певні рекомендації для подальшої роботи.

«Це лише перша наша місія в Україні. Проте, я з впевненістю можу сказати, що не остання. Я переконаний, що це початок нашої плідної співпраці. Ми плануємо також налагодити взаємодію з Україною у сфері протидії надзвичайним ситуаціям та управління ризиками, проводити навчання щодо дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Ми прагнемо повної взаємодії та підтримки з боку наших українських колег. І я переконаний, що ми отримаємо цю підтримку і наша робота буде корисною та необхідною для України», - зазначив Пітер Йоханссон.