27.03.2015

За останній тиждень до землевпорядної служби Запорізької області від учасників АТО надійшло 43 заяви про надання їм у власність земельних ділянок. Загалом у області від початку реалізації ініціативи земельного відомства про забезпечення військовослужбовців земельними ділянками у межах норм безоплатної приватизації із такими клопотаннями звернулося 246 осіб.

«Надання земельних ділянок військовослужбовцям на території області триває. Землевпорядники опрацьовують заяви у найкоротші терміни і готові зробити все можливе для задоволення потреб учасників АТО в отриманні земельних ділянок», – зазначив в.о. керівника землевпорядної служби області Олександр Євграфов.

Він нагадав, що Земельним кодексом України передбачено, що безкоштовна передача у власність земельних ділянок здійснюється тільки один раз по кожному виду цільового призначення. Тому, якщо громадянин уже раніше реалізував своє конституційне право на безкоштовну приватизацію земельної ділянки, наприклад, для будівництва житлового будинку, вдруге скористатися цим правом він уже не може. Разом з тим, особа має право отримати земельну ділянку для іншого цільового призначення, наприклад, для ведення садівництва.

Станом на 20 березня 2015 року землевпорядна служба області видала 127 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 126,4 гектара. Зокрема: 70 ділянок площею 120,11 га – для ведення особистого селянського господарства і 21 площею 2,61 га – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Ще 36 ділянок площею 3,67 га виділено для ведення індивідуального садівництва.

На сьогодні вісім розроблених проектів землеустрою щодо відведення ділянок площею 4,39 га вже затверджено: п’ять площею 0,66 га – для будівництва та обслуговування житлового будинку; одна площею 0,098 га – для ведення садівництва і дві площею 3,63 га – для ведення особистого селянського господарства.