27.03.2015

Сьогодні на рівні Уряду створено всі можливості для конструктивного співробітництва з комітетами Верховної Ради України, народними депутатами України з метою прийняття законів, потрібних для виконання Угоди про асоціацію. Про це Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко заявила 26 березня 2015 року на круглому столі «Угода про асоціацію як основа європейської інтеграції України», який відбувся у Верховній Раді Україні за підтримки Представництва ЄС в Україні.

Під час свого виступу Ганна Онищенко подякувала Представництву ЄС в Україні за постійну підтримку, координацію та експертну допомогу.

«Євроінтеграція – це дійсно тривалий складний і дуже технічний процес. Уряд відповідальний за підготовку більшості актів у сфері євроінтеграції, які вносяться на розгляд Парламенту. І ми активно працюємо у цьому напрямку», - зазначила Міністр.

Ганна Онищенко звернула увагу присутніх на те, що наближення українського законодавства до права ЄС організоване на високому системному рівні. Практично на кожному засіданні Уряду схвалюються плани імплементації актів права ЄС, які дають чіткі дорожні карти міністерствам та відомствам стосовно часових рамок розробки проектів актів та їх змісту. На сьогодні прийнято 80 планів імплементації, які стосуються близько 120 актів законодавства ЄС. Усього в рамках зобов’язань за Угодою про асоціацію необхідно провести імплементацію понад 350 актів права ЄС, у тому числі протягом наступних трьох років – 160 актів.

Крім того, Міністр Кабінету Міністрів наголосила, що Урядовий офіс з питань європейської інтеграції, який функціонує в Секретаріаті Кабміну тазаступники міністрів з питань європейської інтеграції відкриті до співпраці і немає ніяких перешкод стосовно систематичної роботи Уряду з комітетами ВРУ, громадськістю та експертами.