27.03.2015

Іноземні інвестиції, спрямовані у галузь насінництва в Україні, дозволять вітчизняним виробникам застосовувати сучасні технології у рослинництві. Це сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур, збільшенню його валових показників. Про це Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України повідомив на зустрічі із з представниками компанії «Монсанто», яка відбулася у рамках участі Міністра в Україно-американському аграрному конгресі у Вашингтоні.

Компанія «Монсанто» планує будівництво насіннєвого заводу в Україні. У середньостроковій перспективі вона інвестуватиме в систему вирощування та виробництва насіння. Завод вироблятиме насіння кукурудзи традиційної селекції для потреб внутрішнього ринку та експорту. Відкриття заводу заплановане на 2016 рік.

Міністр відзначив зростаючі потреби аграріїв у якісному насінні. У зв’язку з ситуацією на валютному ринку імпортне насіння є набагато дорожчим, саме тому є пряма зацікавленість у побудові заводів із продукцією світової якості на території України. «Якісне насіння — дорожче, але забезпечує кращі показники врожайності», – додав Олексій Павленко.

«Упродовж багатьох років компанія «Монсанто» випробувала в Україні та зареєструвала чимало сортів та гібридів сільськогосподарських культур, зокрема кукурудзи та ріпаку. До Держреєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, внесено 357 сортів та гібридів компанії «Монсанто». Це – 9% від загальної кількості сортів зарубіжної селекції», - зазначив Олексій Павленко.

Довідково

Компанія «MONSANTO COMPANY» є транснаціональною корпорацією, світовим лідером біотехнології рослин. Основна продукція – традиційне та генетично модифіковане насіння кукурудзи, сої, бавовни, а також найпоширеніший у світі гербіцид «Раундап». Компанія має понад 404 підрозділів у 66 країнах світу, 2 насіннєвих заводи у Франції та по одному в Угорщині та Румунії.