27.03.2015

“Для України важливі іноземні інвестиції у розширення інфраструктури насінництва.  Завдяки великим інвестиційним проектам із розвитку насінництва в Україні нам вдалося укріпити експортні позиції у цьому напрямку”, - про це Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко повідомив на зустрічі із представниками компанії «Піонер» у Вашингтоні.

“У рамках робочого візиту на Полтавщину я відвідав насіннєвий завод компанії “Піонер”. На виробничих потужностях та логістичному комплексі створено 60 робочих місць. Підприємство на сьогодні виробляє  близько 500 тис. посівних одиниць гібридів кукурудзи та соняшнику. Це сучасне та конкурентоспроможне підприємство, яке є прикладом успішних інвестиційних проектів в Україні”, - підкреслив Олексій Павленко.

Мінагрополітики розширює експортний потенціал вітчизняного насіння. Планується отримання еквівалентності сертифікації ЄС насіння зернових культур, кукурудзи та сорго. Окрім того, для покращення умов ведення насіннєвого бізнесу в Україні проводяться заходи із дерегуляції. Зокрема, вже спрощено процедуру отримання суб’єктами господарювання права на виробництво насіння і садивного матеріалу.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька відзначила успішність співпраці компанії з науково-дослідними установами України в сфері аграрної науки і технологій. Ідеться про реалізацію спільних проектів, зокрема щодо:

- обміну генетичними ресурсами для створення спільних гібридів;

- гармонізації законодавчої бази захисту прав інтелектуальної власності в Україні у відповідності до міжнародних стандартів;

- удосконалення нормативно-правової бази зі створення, випробування та використання генетично-модифікованих сортів та гібридів;

- створення демонстраційних полігонів для презентації спільних сортів та гібридів.