27.03.2015

Мінагрополітики має позитивний досвід співпраці зі Світовим банком. Вже було реалізовано декілька успішних проектів в аграрному секторі. Про це йшла мова на зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка з Директором Сектору сільського господарства та розвитку сільських територій Світового банку Юргеном Вогелем.

«Спільно з банком успішно був реалізований  проект «Видача державних актів на право власності на землю та розвиток системи кадастру», розпочата робота із реалізації Гранту для Проекту підтримки реформ у сільському господарстві та земельних відносинах Фонду інституційного розвитку Світового банку», – зазначив Олексій Павленко.

Міністр подякував Фонду інституційного розвитку Світового банку за надання Гранту для Проекту підтримки реформ у сільському господарстві та земельних відносинах. Мета Проекту – забезпечення Уряду України інструментарієм для моніторингу політики та оцінки впливу реформ на розвиток сільського господарства та управління земельними ресурсами.

Запропонований проект складається з трьох компонентів:

• Посилення можливостей Мінагрополітики та інших державних органів щодо політичних рішень із запровадження ринку землі, економічної оцінки стратегій консолідації земель, оподаткування землі, впливу торговельної політики на виробників. Проект покращить можливості управління процесом реформ, визначених Керівним комітетом, як пріоритетні.

• Модернізація потужностей Центру державного земельного кадастру, Держреєстру прав та Держстату для обробки та публікації даних про ринки землі, роботу сектору сільського господарства, на основі існуючих необроблених даних

• Модернізація можливостей представників державного та приватного секторів щодо використання існуючих емпіричних доказів під час створення та дизайну інвестиційних проектів, проектів законів та нормативних актів.

У березні 2015 року відбулося засідання Керівного комітету Проекту підтримки реформ у сільському господарстві та земельних відносинах, на якому схвалили склад Керівного комітету та план заходів його реалізації на 2015 рік.

“Для Міністерства є надзвичайно цінною консультативна допомога Світового банку у формуванні аграрної політики. Ми сподіваємося на розширення співробітництва зі Світовим банком в майбутньому, зокрема в частині реалізації спільних інвестиційних проектів та залучення технічної допомоги в аграрний сектор України”, - зазначила Владислава Рутицька, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції, яка є Координатором Проекту та співголовою Керівного комітету Проекту.

Довідково

Проект «Видача державних актів на право власності на землю та розвиток системи кадастру» впровадив функціонування інформаційної системи ведення державного земельного кадастру. Українська сторона забезпечила функціонування кадастрово-реєстраційної системи, відповідно до вимог Закону «Про державний земельний кадастр».

Реалізація Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру» тривала з 2004 року і завершилася 30 квітня 2013 року. Було досягнуто усіх цілей, що зафіксовано в Угоді про позику.