27.03.2015

26 березня у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України розпочався перший Українсько-чеський форум з питань оборонного співробітництва.

У заході беруть участь Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, делегація Міністерства оборони Чеської Республіки на чолі із заступником Міністра оборони Чеської Республіки Даніелом Коштовалом, а також представники структурних підрозділів Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Захід проводиться з метою активізації українсько-чеського співробітництва в оборонній та оборонно-промисловій сфері, визначення перспектив співпраці щодо оснащення Збройних Сил та інших військових формувань України сучасними зразками військової техніки, обладнання та обмундирування.

Перед початком форуму у холі Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України відбулася виставка зразків продукції підприємств оборонної промисловості Чеської Республіки, зокрема, індивідуальних засобів захисту (бронежилетів, касок), оптичних прицілів, зразків форми одягу та взуття та іншого військового спорядження.

Відкриваючи форум, Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак подякував чеській стороні за підтримку, яку Чехія надає Україні в часи випробувань. Він підкреслив, що саме міжнародна підтримка та приклад іноземних держав надають українському суспільству впевненості у спроможності досягти європейських цінностей та свобод.

«Впевнений, що проведення форуму не тільки надасть нового імпульсу розвитку відносин між збройними силами України та Чеської Республіки, а й зміцнить регіональне оборонне співробітництво. Міністерство оборони України та Збройні Сили України зроблять все для того, щоб домовленості, досягнуті під час форуму, були якнайшвидше запроваджені в практику», – зазначив він.

Заступник Міністра оборони Чеської Республіки Даніел Коштовал запевнив українську сторону у солідарній з Україною позиції чеського народу та наголосив, що результати українсько-чеського форуму матимуть насамперед практичний характер.

«Сьогодні Чеській Республіці є, що запропонувати Україні, але й Україні є, що запропонувати Чехії. Тому ми маємо конкретні пропозиції щодо розвитку двосторонньої оборонної співпраці та готові до запровадження спільних проектів», – зазначив він.

Заступник Міністра оборони Чеської Республіки додав, що найближчим часом з метою започаткування реалізації напрацьованих проектів Міністерство оборони України готовий відвідати з офіційним візитом Міністр оборони Чеської Республіки Мартін Стропницький.

Довідково

Робота Українсько-чеського форуму з питань оборонного співробітництва організована в рамках засідань п’яти робочих груп за напрямами: воєнно-політичне співробітництво, військово-технічне співробітництво, співробітництво в рамках логістичного забезпечення та у військово-медичній сфері, демонстрація безпілотних літаючих апаратів чеського виробництва, оптико-електронних систем тощо.

У ході засідань робочих груп будуть розглянуті питання щодо отримання досвіду Чеської Республіки з реформування збройних сил, оборонного планування, підготовки військових кадрів, перспектив співробітництва у галузі інформаційних технологій, постачання комплектуючих та запасних частин до озброєння та військової техніки Збройних Сил України та інших військових формувань, логістичного, медичного забезпечення, лікування та реабілітації військовослужбовців, отримання досвіду чеської сторони в галузі стандартизації тощо.

25 березня 2015 року в рамках Українсько-чеського форуму з питань оборонного співробітництва чеська сторона передала Збройним Силам України гуманітарну допомогу відповідно до домовленостей між оборонними відомствами України та Чеської Республіки.