27.03.2015

Про надання допомоги фахівцям Міністерства соціальної політики України у реформуванні національної системи соціального забезпечення йшлося під час зустрічі керівництва Міністерства з представниками Міжнародної організації праці (МОП) 25 березня.

Напрямки очікуваної допомоги окреслив заступник Міністра соцполітики з питань євроінтеграції Сергій Устименко. Насамперед це технічна підтримка в процесі підготовки до ратифікації Україною Конвенції МОП №102 про мінімальні норми соціального забезпечення і підписанні Європейського кодексу соцзабезпечення Ради Європи, оцінка сценаріїв реформування систем соціального страхування і соціальної допомоги та їхньої відповідності стандартам МОП. Не завадять і фахові консультації у зміцненні спроможності тристороннього партнерства в питанні соцзахисту загалом та в умовах кризи зокрема.

Заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич, начальник управління міжнародних зв’язків Наталія Попова, заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Тетяна Матюх у своїх виступах поділилися інформацією про виконану Міністерством роботу з реформування усіх сфер соціального забезпечення в Україні та перспективні плани.

Йшлося про впровадження змін до пенсійного законодавства, спрямованих на стабілізацію фінансового стану Пенсійного фонду, про реформування системи соціального страхування. Прозвучали пропозиції щодо підтримки і такому надзвичайно актуальному питанні, як працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та оцінці їхніх соціальних потреб.

За участі Національного координатора МОП в Україні Сергія Савчука, старшого спеціаліста Групи технічної підтримки бюро МОП для Центральної та Східної Європи Кенічі Хіросе, експерта Міжнародної організації праці Кшиштофа Хагермайєра та експерта з питань зайнятості Грегора Шульца відбувся обмін думками та пропозиціями щодо прогресу і поточної позиції міністерства. Було домовлено зберегти інтенсивність спілкування. А головними результатами діалогу мають стати підвищення рівня соцзахисту українців в умовах економічних негараздів і адаптація законодавства із соціальних питань до європейського законодавчого поля.