28.03.2015

Очільник Мінекономрозвитку виступив на церемонії закриття Антикорупційного форуму Організації економічного співробітництва та розвитку, а також зустрівся із Генеральним секретарем організації, щоб обговорити подальші кроки співпраці з Україною.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – міжнародна організація, що об'єднує 34 найбільш економічно розвинених країни світу. Мета ОЕСР полягає у координації економічної політики країн-членів ОЕСР і погодженні програми допомоги країнам, що розвиваються. Виступ перед делегатами Антикорупційного форуму надав Міністру можливість безпосередньо передати цим країнам нашу рішучість у боротьбі з корупцією на всіх рівнях.

Айварас Абромавичус зауважив, що останні звільнення та, навіть, арешти корумпованих високопосадовців мають дати зрозуміти усім, що розпочалася серйозна боротьба з нечесними чиновниками, незалежно від займаних посад.

Важлива функція ОЕСР полягає в аналізі та розробці рекомендацій урядам країн, що прагнуть змін на краще. Організація допомагає окреслити стратегію подальших дій, визначаючи перешкоди на шляху ефективності, зростання та інновацій, ОЕСР пропонує політичні рішення для підвищення ефективності економік.

Після виступу на форумі Міністр Абромавичус провів зустріч з Генеральним секретарем ОЕСР Анхелем Гурріа, де він почув про щиру підтримку реформ і бажання передати в Україну найкращі світові практики у сферах антикорупційного законодавства, державних підприємств та верховенства права. Наприкінці насиченого дня у штаб-квартирі Організації Міністр взяв участь у дискусії з послами країн-членів ОЕСР.

За підсумками візиту Міністр констатував велику зацікавленість світової спільноти до процесу реформ в Україні, а також готовність надавати підтримку нашій країні у подальших змінах.