29.03.2015

В рамках офіційного візиту до Канади Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко зустрівся з Міністром міжнародної торгівлі Канади Едом Фастом. В ході зустрічі Олексій Павленко презентував підсумки діяльності 100 днів Уряду. Також, учасники зустрічі обговорили подальші кроки з розширення співробітництва між країнами в аграрній галузі та перспективи укладення Угоди про вільну торгівлю.

«Я впевнений, що стан двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та Канадою не відповідає потенційним можливостям наших країн. Канада – стратегічний партнер України. Наша країна сподівається на підтримку розвитку агросектору України, зокрема через реалізацію низки спільних проектів технічної допомоги. Зокрема, у молочній сфері та в будівництві зерносховищ», - зазначив Олексій Павленко.

Актуальне питання – укладення Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою в контексті нарощення двосторонньої торгівлі. «Наразі на рівні експертів триває процес узгодження позицій обох сторін, зокрема у питаннях, що стосуються агропромислового комплексу», - додав Міністр. Основний інструмент обмежень у торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Канадою – тарифні квоти. У рамках майбутньої зони вільної торгівлі необхідно усунути несиметричність умов торгівлі між Україною та Канадою, що посилилося після вступу України до СОТ.

Несиметричність можна зменшити через безмитний доступ для українських сільгосптоварів у рамках тарифних квот (термін зниження мита у рамках квот повинен бути не більше 3-х років) і завдяки хоча б мінімальному доступу до квоти. Для сільського господарства України важливим є отримання та використання тарифних квот на товари, які мають перспективи експорту до Канади, зокрема, продукції птахівництва, риби, свинини, кондитерської та крохмалопатокової продукції, а також насіння олійних культур, харчової олії та перероблених продуктів.

«Хочу наголосити, що український агросектор зацікавлений у продовженні активного діалогу між нашими країнами. Я впевнений, що спільні зусилля української та канадської сторін сприятимуть максимальній ефективності нашої співпраці. Для того, аби краще оцінити потенціал нашого агросектору, хочу запросити пана Міністра взяти участь у Міжнародній виставці-ярмарку АГРО-2015, яка відбудеться у м. Київ 3 -5 червня 2015 року»,- додав Олексій Павленко.