30.03.2015

26 березня за ініціативи Міністерства інфраструктури України відбулася нарада, де за одним столом зібралися представники Міністерства, авіаперевізників, аеропортів «Бориспіль», «Київ», «Львів», «Харків», «Дніпропетровськ», «Запоріжжя», Украероруху, Державіаслужби та Асоціації авіапідприємств України.

Усі зацікавлені сторони були запрошені до стін Міністерства інфраструктури, щоб поділитися ідеями, внести пропозиції та спільними зусиллями розробити план дій задля стабілізації ситуації на ринку.

«Ми хочемо, аби усі зацікавлені сторони поспілкувалися та спільно дійшли рішення, на які компроміси піти, аби активізувати весь ринок авіаперевезень. Міністерство готове дати поштовх прямому та чесному діалогу між аеропортами, авіакомпаніями і регулятором», - зазначив Перший заступник Міністра Володимир Шульмейстер.

У результаті обговорення учасники внесли на розгляд відомства низку пропозицій та дійшли згоди, що варто на певний час відставити власні інтереси на другий план і створити таку систему взаємної підтримки, яка запровадить прийнятні умови ведення бізнесу та збереже авіа польоти максимально доступними для пасажирів.

В якості шляхів вирішення ситуації звучали питання змішаних перевезень, внесення змін до оподаткування палива для літаків, розробки системи знижок аеропортів для авіаперевізників тощо. Також всі учасники, в тому числі і найбільший український перевізник – МАУ, схвально віднеслися до ініціативи Міністерства відкрити небо для авіакомпаній низки європейських країн в рамках місцевих аеропортів, доки країна очікує підписання Угоди про Спільний авіаційний простір. Зокрема позитивно оцінили експеримент з «відкритим небом» в аеропорту «Львів», який на виїзному засіданні тиждень тому підтримав парламентський комітет. Більше того, представники інших аеропортів висловили бажання приєднатися до цього експерименту.

Варто зазначити, що у відповідь на запити депутатів Верховної Ради та на прохання Міністерства інфраструктури Кабінет Міністрів України створить комісію, яка вже наступного тижня розпочне перевірку діяльності Державної авіаційної служби України.

«Міністерство опрацює всі озвучені пропозиції сторін та почне роботу з їх реалізації. Ми будемо відстоювати інтереси ринку у переговорах з іншими відомствами, адже зрештою конкурентний та сильний авіаринок потрібен і державі, і українцям», - підсумував Володимир Шульмейстер.