31.03.2015

27 березня в Івано-Франківську завершилася початкова конференція з планування українсько-польського тактичного навчання авіаційних підрозділів “Безпечне небо – 2015”.

У заході, який проходив на базі авіаційної бригади тактичної авіації Повітряних Сил ЗС України, взяли участь представники повітряних сил Збройних Сил Республіки Польща під керівництвом головного спеціаліста Інспекторату повітряних сил генерального командування сил Збройних Сил Республіки Польща підполковника Бартломея Мейка, та делегація Повітряних Сил ЗС України, яку очолював старший інспектор-льотчик відділу тактичної авіації управління застосування авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Сергій Журавльов. У роботі конференції також взяв участь помічник Аташе з питань оборони Посольства Республіки Польща в Україні капітан Олександр Сухенека.

Метою зустрічі було обговорення сценарію, уточнення сил і засобів сторін, що плануються залучити до навчання, розгляд організаційних питань підготовки, які потребують опрацювання до проведення наступних конференцій з планування навчання “Безпечне небо – 2015”.

Під час зустрічі сторони провели брифінг-презентацію щодо пропозицій та варіантів сценарію планування навчання, а також обговорили питання організаційного, технічного та логістичного спрямування проекту Меморандуму та технічної угоди навчання.

Головну та  заключну конференцію з планування українсько-польського навчання авіаційних підрозділів “Безпечне небо – 2015” сплановано провести у другій половині літа 2015 року.

Передбачається, що навчання “Безпечне небо – 2015” відбудеться восени цього року (орієнтовно кінець вересня-початок жовтня). У військових навчаннях братимуть участь літаки винищувальної та транспортної авіації, гелікоптери. За словами керівника української делегації полковника Сергія Журавльова, українські та польські військові авіатори відпрацьовуватимуть спільні дії щодо забезпечення безпеки повітряного простору обох держав, що сприятиме отриманню досвіду, необхідного під час прийняття миттєвих рішень у позаштатних ситуаціях у повітрі.