31.03.2015

25-28 березня делегація українських журналістів та медіаменеджерів на чолі з Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком перебувала у Страсбурзі на запрошення Ради Європи.

Делегація взяла участь у Конгресі локальних і регіональних громад, зустрілась з керівниками Ради Європи, послом України в РЄ Миколою Точинським, ознайомилась з роботою Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського суду з прав людини, бюро Комісара з прав людини, групи Помпіду, комітету з попередження тортур.

Під час зустрічі Олега Наливайка з керівником Департаменту інформаційного суспільства РЄ Патріком Пенніксом обговорювався хід медіа реформ в Україні за останній рік. Патрік Пеннікс висловив задоволення процесом створення суспільного телерадіомовлення та повідомив, що в Раду Європи за підписом Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана надійшов на експертизу проект Закону «Про роздержавлення комунальних та державних друкованих ЗМІ». Олег Наливайко і Патрік Пеннікс скоординували дії по підготовці до розгляду цього законопроекту та співпрацю в рамках виконання «Плану дій для України в 2015-2017 роках».

«Рік тому, під час подібного візиту, ми намітили чіткий план медіареформ і послідовно рухаємось згідно нього, при підтримці Ради Європи, Єврокомісії та Уряду Канади, - зазначив Олег Наливайко. - Дуже важливо, що під час цього візиту ми домовились про підтримку наших проектів із протидії інформаційній агресії. Ми знайшли розуміння наших європейських партнерів у такому питанні, як зберегти баланс при проведенні медіареформ згідно з зобов’язаннями перед РЄ з одного боку і необхідністю захисту інформаційного простору під час війни з другого».

У Раді Європи заявили, що бачать активні дії України в просуванні медіа реформ. «Ми сподіваємось, що під час виконання затвердженого «Плану дій для України в 2015-2017 роках» всі зобов’язання перед РЄ в цій сфері будуть виконані,» - наголосив офіційний речник Генсека Ради Європи Даніель Хьольтген.