31.03.2015

Місцеві жителі Донецької та Луганської областей продовжують виїжджати з небезпечних територій та звертатися до транзитних пунктів переміщення, що були облаштовані ДСНС України на залізничних вокзалах у містах Костянтинівка та Слов’янськ. Також люди звертаються до регіональних штабів Держслужби з надзвичайних ситуацій. Проте це не носить характер масового залишення територій.

Так, за минулий тиждень до пунктів зустрічі у Донецькій області та обласного регіонального штабу звернулось 613 людей, з них 30 дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, а також 22 людини з обмеженими можливостями. В основному люди залишали територію, що знаходиться під контролем терористів. Всі вони отримали психологічну та інформаційну допомогу з питань подальшого переміщення, тимчасового житла та соціальних виплат. Кожен самостійно може обрати регіон та забезпечується безкоштовним проїздом у межах України.

Загалом за два місяці з прифронтових територій та населених пунктів, що постійно піддавались обстрілам терористів у Донецькій та Луганській області, було вивезено, а також залишили самостійно 14 тисяч 168 людей, серед них - 2 тисячі 309 дітей та 389 людей з обмеженими можливостями.

З моменту проведення антитерористичної операції на Сході країни, з Луганської та Донецької областей до інших регіонів було переселено 789 тисяч 656 осіб, серед яких 137 тисяч 503 дитини та 372 тисячі 290 інвалідів та осіб похилого віку.

Загальна ж кількість людей, які були переселені та забезпечені житлом для тимчасового проживання з урахуванням людей, які були переміщені з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, на сьогодні складає 810 тисяч 45 людей, у тому числі 143 тисячі 126 дітей та 373 тисячі 864 інваліди та особи похилого віку.