31.03.2015

На Сході України, у звільнених від терористів містах Луганської та Донецької областей, а також в районах проведення антитерористичної операції в цілодобовому режимі продовжують працювати рятувальні підрозділи та зведені загони Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Вони ліквідовують численні пожежі, інші надзвичайні ситуації, розбирають завали будівель, рятують людей, проводять розвідку та вивчення безпечних маршрутів для доправлення гуманітарної допомоги та безпечного вивозу людей, а також проводять розчищення бомбосховищ та інших укриттів для місцевого населення на випадок бойових дій.

Окрім цього, кожного дня, ризикуючи своїм життям, піротехнічні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій проводять роботи щодо очищення звільнених територій від вибухонебезпечних предметів, аби гарантувати безпеку людей та дати змогу аварійно-ремонтним бригадам проводити роботи по відновленню життєдіяльності населених пунктів Донецької та Луганської областей.

Тільки протягом березня, завдяки роботі піротехніків ДСНС, було обстежено 55 гектарів території Донецької та Луганської областей. Пі час обстеження було виявлено та вилучено 550 боєприпасів, з яких 94 артилерійських снаряди, 106 мінометних мін, 128 бойових гранат та мін, 54 реактивних боєприпасів, а також 168 інших вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, у Донецькій області найбільшу кількість боєприпасів було виявлено у місті Слов’янськ та Слов’янському районі - загалом 104 одиниці, в селищі Райгород Словянського району – 75 одиниць, селищі Клинове Артемівського району – 52 одиниці. Також проводилися роботи з розмінування у таких населених пунктах Донеччини, як: Виноградне, Семенівка, Миколаївка, Новоолександрівка, Миронівське, Луганське, Адамівка, Долина та містах Красний Лиман, Красноармійськ, Авдіївка, Маріуполь.

Разом з тим, у Луганській області найбільше боєприпасів було виявлено у селищі міського типу Станиця Луганська – 18 боєприпасів та селі Ольхове Станично-Луганського району – 12 боєприпасів.

Проводилися піротехнічні роботи у селищах Передільськ Станично-Луганського району, Бахмутовка, Орєхово-Донецьке, Трьохізбенка Новоайдарського району, містах Щастя та Кримське.

Крім цього, протягом останнього тижня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області за заявками аграріїв було проведено роботу щодо обстеження сільськогосподарських угідь у Волноваському, Першотравневому та Артемівському районах Донецької області.  Щодня на цих територіях піротехніки знаходять від 5 до 10 вибухонебезпечних предметів. Це не тільки залишки бойових снарядів та міни, що залишили по собі терористи, а й небезпечні предмети минулих воєн. Так, у Першотравневому районі піротехніками були виявлені та знешкоджені фрагменти вибухонебезпечного предмету часів Другої світової війни.

На сьогодні ці роботи дали можливість сільськогосподарським підприємствам провести посівну кампанію на угіддях загальною площею понад 750 гектарів, що викликали занепокоєння у зв’язку з розташуванням на них військових блокпостів або веденням бойових дій. Приблизно таку ж площу спеціально сформовані оперативні піротехнічні групи обстежать і найближчим часом.