01.04.2015

У ході візиту до європейських інституцій Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус прагнув донести до своїх європейських візаві, що Україна серйозно налаштована на реформи, вони активно впроваджуються, а бізнесу слід готуватися інвестувати в нашу економіку. На цьому наголосив Міністр Абромавичус у ході прес-конференції 31 березня.

Міністр розповів, що він провів зустрічі на найвищому рівні: у Брюсселі - з двома Віце-Президентами Європейської Комісії, у Парижі – з двома міністрами та Генеральним секретарем  ОЕСР. Крім того відбулися зустрічі з представниками європейських бізнес-кіл та ЗМІ.

У ході зустрічей на найвищому рівні у Брюсселі та Парижі піднімались питання спільного митного контролю на кордонах з країнами ЄС, які  межують з Україною, що б значно зменшило корупцію під час митного оформлення. Крім того, Міністр Абромавичус зауважив колегам, що багато європейських компаній бажають інвестувати в Україну, але не роблять цього через високі ризики. Доброю допомогою було б запровадження урядами країн ЄС державних гарантій для своїх бізнесів, що інвестуватимуть в Україну.

Важливою частиною візиту у Францію був виступ з доповіддю на закритті Антикорупційного форуму OEСР, де Айварас Абромавичус запевнив представників країн з високим рівнем розвитку, що в Україні розпочалася серйозна боротьба з корупцією. Про це свідчить і розслідування зловживань у ДФС, і відміна монополії “Укрекокомресурсів”, і арешт представників ДСНС на засіданні Уряду. На зустрічі з генеральним секретарем організації Україні запропонували скористатися досвідом країн-членів ОЕСР та домовились провести “День України” в ОЕСР у червні.

«Символічно, що у такому представницькому колі Україні було запропоновано розповісти що саме зроблено в нашій країні у цьому напрямку. Нас запросили до співпраці у окремих робочих групах, і ми з великою зацікавленістю приймаємо цю пропозицію: будемо співпрацювати у робочих групах щодо боротьби з корупцією,  у сфері держуправління, розвитку малого та середнього бізнесу та інших», -  розповів очільник Міністерства.

У ході двосторонніх зустрічей у Франції обговорювались наміри України домагатися збільшення квот на сільськогосподарську продукцію, оскільки українські виробники за деякими позиціями заповнюють квоти швидше ніж за місяць.

«Наші партнери підтримують нас політично, економічно і, навіть, у військовій сфері, але ми говоримо «дайте нам не рибу, а дайте вудку» - відкрийте свої ринки», - сказав Міністр.

Коментуючи своє спілкування з представниками французького бізнесу, Айварас Абромавичус наголосив, що вони з оптимізмом дивляться на дії нового українського Уряду, бачать що є перші результати, і підтримують його.

«В основному на зустрічі йшла мова про перспективу. Тому розповідали про приватизацію, про інфраструктурні проекти, які будуть в нашій країні реалізовуватись, тому запросили французьких колег брати участь у цих починаннях», - акцентував керівник Мінекономрозвитку.