01.04.2015

Цього року у Житомирській області на заходи з охорони земель та на проведення землеоціночних робіт із обласного бюджету виділено 0,7 млн. гривень. Роботи фінансуватимуться за рахунок коштів, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Передбачено, що у поточному році 275 тис. грн. буде спрямовано на проведення нормативної грошової оцінки земель 66 населених пунктів області. Ще 424 тис. грн виділено на запровадження заходів з охорони земель. Це дозволить, зокрема,  завершити проведення протиерозійних робіт на землях Словечансько-Овруцького кряжу на території  Бігунської сільської ради Овруцького району, де виявлені найбільш небезпечні ерозійні руйнування ґрунтів.

Довідково

Органи земельних ресурсів забезпечують: обґрунтування і забезпечення досягнення раціонального землекористування; захист сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників від необґрунтованого їх вилучення для інших потреб; захист земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, забруднення відходами виробництва, хімічними та радіоактивними речовинами та від інших несприятливих природних і техногенних процесів; збереження природних водно-болотних угідь; попередження погіршення естетичного стану та екологічної ролі антропогенних ландшафтів; консервацію деградованих і малопродуктивних сільськогосподарських угідь.