01.04.2015

31 березня в Кабінеті Міністрів України на спільній прес-конференції керівництва Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров‘я, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства соціальної політики та Міністерства юстиції йшлося про надання соціального захисту внутрішньо переміщеним особам.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Альона Терещенко розповіла журналістам, що на даний час за медичною допомогою звернулося 126 тис. дорослих та 80 тис. дітей із числа переселенців з Криму та Сходу України, понад 1 100 осіб пройшли необхідне обстеження у закладах охорони здоров’я, а у сім’ях внутрішньо переміщених осіб народилося понад 3 тисячі немовлят.

«Нашим громадянам, які вимушено залишили свої домівки, перш за все, під час реєстрації необхідно повідомити про свій стан здоров’я, особливо тим людям, які страждають від складних захворювань, або потребують специфічного лікування. У такому разі вони матимуть змогу вчасно та в повному обсязі отримати необхідну високоспеціалізовану медичну допомогу у визначених закладах», - повідомила Альона Терещенко.

Вона також розповіла, що до закладів охорони здоров’я України працевлаштовані понад 1300 медичних працівників, які виїхали з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО, а на звільнених територіях Донецької та Луганської областей нині працює понад 5 600 лікарів. Там також спільно із місіями Міжнародного Червоного Хреста та ВООЗ організовано роботу мобільних бригад, які проводять медичні огляди та доставляють необхідні ліки.

Довідково

За даними Міністерства соціальної політики України нині на обліку знаходиться 1 195 тис. внутрішньо переміщених осіб, з них 776 сімей. Лише у 2015 році державою для них було профінансовано матеріальну допомогу на суму 905,3 млн грн. Детальна інформація для громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО на: http://www.vpo.gov.ua.