01.04.2015

«Реформи мають бути системними, а для їх реалізації необхідна злагоджена робота всіх гілок влади, перш за все — Уряду та Парламенту. Мінагрополітики розраховує на підтримку Національної ради реформ у питаннях реалізації  реформаційних ініціатив Міністерства», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на засіданні Національної Ради реформ України.

Реформа агросектору відбувається на основі Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», Програми діяльності Уряду, Коаліційної угоди та Угоди про асоціацію з ЕС. Окрім цього, наразі розробляється Єдина комплексна Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки. До 15 квітня - експерти, представники громадськості та аграрного бізнесу можуть долучитися до розробки Стратегії — надіславши свої пропозиції через форму на сайті Мінагрополітики.

У рамках напряму реформ «Нова продовольча політика» прописано більше 30 завдань для Мінагрополітики. Завдання згруповані за двома напрямами - «Нова економічна політика» (щодо розробки системи контролю за ГМО) та «Політика міжнародної допомоги» (програми співробітництва з МВФ, Світовим банком, ЄБРР, ЄІБ тощо).

«Абсолютна більшість положень Програми діяльності Уряду та Коаліційної Угоди будуть реалізовані вже 2015 року. Водночас для їх реалізації необхідно прийняти законодавчу основу для стратегічного розвитку агросектору», - зазначив Олексій Павленко. За підтримки Міністерства скасовано, або буде скасовано одразу після введення в дію Законів, вже прийнятих Верховною Радою, 14 дозволів, шість ліцензій, більше 50 інших змін. Прогнозований економічний ефект - до 5 млрд. гривень.

«Міністерство очікує на підтримку Нацради реформ у прийнятті та введені в дії документів, що регулюють питання земельної реформи - довгострокової оренди, передачі місцевим громадам державної власності. Загалом у парламенті очікується прийняття близько 10 законопроектів, яких гостро потребує галузь. Зокрема, щодо перевірки безпечності та якості харчових продуктів та кормів, обмеження надмірного втручання держави у господарську діяльність», - зазначив Олексій Павленко.

Довідково

Національна рада реформ є спеціальним консультативно-дорадчим органом при Президентові України з питань стратегічного планування, узгодження позицій щодо впровадження в Україні єдиної державної політики реформ та їх реалізації. Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України є членом Національної ради реформ, який запрошуються для розгляду окремих питань.