01.04.2015

Спеціальний режим оподаткування аграріїв на сьогодні є одним з найефективніших механізмів підтримки товаровиробників та стимулювання розвитку галузі, отже Мінагрополітики докладе всіх зусиль для його збереження в подальшому. Про це йшлося на селекторній нараді з питань оподаткування аграрного сектору, яку провів Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.

Як повідомлялося на нараді, щорічна підтримка аграріїв за рахунок зазначеного спецрежиму складає близько 18 млрд. грн. Ця норма відповідає вимогам СОТ та інтересам вітчизняних виробників. «Водночас з 1 січня 2015 року, після прийняття змін до Податкового кодексу та інших актів, маємо низку проблемних питань. Однією з новацій є запровадження електронного адміністрування ПДВ, яке в свою чергу передбачає відкриття електронних рахунків в органах казначейства, на які платники податку мають право зареєструвати податкові накладні. Одна з проблем — відволікання коштів як мінімум на місяць», – сказав Перший заступник Міністра.

Учасники наради заслухали доповіді директорів профільних департаментів Міністерства, відповідальних керівників Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Полтавської, Чернігівської та Вінницької областей.

У порядок денний наради також увійшло питання державної підтримки аграрного сектору. Ярослав Краснопольський нагадав, що на поточний рік в сфері сільського господарства передбачено 2 бюджетні програми – із здешевлення кредитів та підтримки тваринництва. Загальний обсяг фінансування – 550 млн. грн. «Міністерство розробило проект постанови щодо порядку використання коштів зі здешевлення кредитив. Я прошу всіх представників галузі активно долучитися до обговорення цього порядку, висловити свої думки та надати відповідні пропозиції», – підкреслив Перший заступник Міністра.