01.04.2015

31 березня 2015 р. в Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра екології та природних ресурсів України Ігоря Шевченка, у ході якого Міністр проінформував громадськість про здобутки Міністерства за 100 днів роботи, реформи, які вже були проведені, проекти, які знаходяться в стадії реалізації, та плани на найближчий час.

За словами Міністра, за 100 днів на посаді вдалось досягти немало, зокрема, звільнити керівників найбільш корумпованих підрозділів Міністерства, розпочати роботу над вирішенням питань, що стосуються заповідної справи, Чорнобильської зони, надрокористування, поводження з відходами, екологічних інвестицій та ін.

«Мінприроди працює над реформуванням контролюючих органів, тому найближчим часом планується здійснити ліквідацію Державної екологічної інспекції України та створити Екополіцію. До складу Екополіції планується включити: екопатруль, екорозвідку, громадську екодружину. Створення принципово нової ефективної структури Мінприроди дасть змогу ефективно виявляти, реагувати та вирішувати екологічні проблеми», - зазначив Ігор Шевченко.

Чимало роботи було проведено над викриттям корупційних схем та їх подальшої ліквідації: скасовано контроль баластних вод у портах, спрощено переміщення вантажів (товарів), які не містять озоноруйнівних речовин, скасовано постанову КМУ № 915, що встановлювала монополію на утилізацію тари, упаковки та відпрацьованих технічних мастил, розроблено прозорі та ефективні механізми утилізації цих відходів.

«На сьогодні, запроваджено реєстр всіх проблем в заповідниках, переважно це юридичні проблеми, визначення меж, судові земельні справи, тому було створено юридичну ЕкоСотню, в яку входить вже більше 200 юристів-волонтерів по всій Україні, і вони вже почали допомагати нам вирішувати проблеми в заповідниках», - наголосив Міністр.

Наразі Мінприроди працює над переведенням адміністративних послуг в он-лайн режим та перехід на електронні процедури у відносинах з бізнесом, автоматизацію контролю.

«Мінприроди має працювати максимально прозоро, тому ми вводимо публічність витрат бюджетних коштів, он-лайн реєстр виданих дозволів та ліцензій. На офіційному веб-сайті Мінприроди відкрито повну інформацію про всіх надрокористувачів, хто отримав ліцензії на видобуток корисних копалин», - підкреслив Ігор Шевченко.

Нижче ви можете завантажити електронну версію презентації: