01.04.2015

Сьогодні, 31 березня, у Києві, Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак зустрівся з делегацією Конгресу США на чолі з Головою Комітету Палати представників з питань збройних сил Конгресу США Вільямом М. “Мак” Торнберрі.

На початку зустрічі Міністр оборони подякувати американським конгресменам за схвалення питання щодо виділення у цьому році фінансової допомоги для оснащення української армії та запевнив, що українська держава високо цінує допомогу, яку Сполучені Штати Америки надають Україні під час складної воєнно-політичної ситуації, спричиненої агресією з боку Російської Федерації.

У рамках заходу генерал-полковник Степан Полторак поінформував представників Конгресу США про загальну воєнно-політичну ситуацію в Україні, а також про перебіг антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Міністр оборони зазначив, що Україна суворо дотримується Мінських домовленостей. З цією метою 7 березня цього року сили АТО завершили відведення важкого озброєння від лінії зіткнення. Цей процес відбувався під наглядом представників ОБСЄ, журналістів вітчизняних та закордонних засобів масової інформації.

Однак, за словами Міністра оборони, ситуація в районах проведення антитерористичної операції залишається напруженою. На тлі загального зменшення кількості обстрілів наших позицій, терористи все ж не припинили вогонь повністю, і застосовують не лише  стрілецьку зброю, а й міномети, танки, артилерію.

У ході розмови йшлося також про виконання в Україні заходів часткової мобілізації. Міністр оборони України повідомив, що відповідно до Указу Президента, зараз в Україні триває четверта черга часткової мобілізації. За словами Міністра, на сьогодні із запасу призвано вже понад 76 відсотків військовозобов’язаних, які мають бути мобілізовані в особливий період.

«Кожен восьмий військовослужбовець, призваний за мобілізацією – доброволець, - підкреслив генерал-полковник Степан Полторак. - Крім того, вже більш ніж на 50 відсотків виконано план з мобілізації транспортних засобів. Міністр оборони повідомив також         про демобілізацію військовослужбовців, призваних навесні-влітку 2014 року, які вирушають додому, отримують пільги, матеріальну допомогу та лікування, передбачені законодавством».

Під час зустрічі також обговорювалося питання щодо подальшого надання допомоги Україні з боку США. Генерал-полковник Степан Полторак зазначив, що в сучасних умовах Збройні Сили України мають нагальну потребу в удосконаленні систем управління, зв’язку, розвідки, логістики та військової медицини. Міністр наголосив на зацікавленості української сторони у розширенні українсько-американської співпраці за цими напрямками та отриманні засобів, що дозволяють ефективно протидіяти не лише мінометним обстрілам, а й обстрілам систем залпового вогню, які активно застосовуються терористами та російською стороною.

У цьому контексті Міністр оборони подякував членам делегації за готовність більшості конгресменів Сполучених Штатів Америки підтримати питання якомога швидшого надання Україні оборонного озброєння та висловив сподівання, що Президент США в найкоротші терміни прийме позитивне рішення з цього питання.