02.04.2015

За ініціативою Кабінету Міністрів України, а також за дорученням керівництва МВС, усі стратегічні об’єкти транспортної інфраструктури, торгівельні морські та річкові порти України охоронятимуться Державною службою охорони.

«Відсьогодні морські та річкові порти у Херсонській, Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях вже перебувають під охороною працівників ДСО», - повідомив начальник Департаменту Державної служби охорони при МВС України Сергій Будник.

Відповідні договори на міліцейську охорону портів були укладені в Одеській області з керівництвом портів Одеси, Іллічівська, Білгород-Дністровська, Ізмаїла, Рені та Южного. У Херсонській області працівники ДСО забезпечують охорону Херсонського морського торговельного порту, у Миколаївській області – об’єктів та прилеглої території Миколаївського морського торгового порту і в Запорізькій області – Бердянський морський торговельний порт.

Службу з охорони вказаних важливих стратегічних об’єктів несуть працівники ДСО, екіпіровані засобами індивідуального захисту, табельною та автоматичною вогнепальною зброєю. На територіях охоронюваних об’єктів встановлено порядок взаємодії між основними та приданими силами підрозділів ДСО.

Правоохоронці охороняють стратегічні об’єкти від диверсій, терактів, контрабанди та незаконного проникнення на об'єкти. Крім того, міліціонери разом із портовиками оглядатимуть вантажі та перевірятимуть документацію кораблів.