03.04.2015

У Києві відбулась зустріч Першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака з делегацією аналітичного центру “Атлантична Рада” на чолі з директором Євразійського центру ім. Діну Патрічу, колишнім Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном Хербстом.

Захід відбувся з метою оцінки безпекової ситуації в Україні, отримання від США рекомендацій щодо зміцнення спроможностей України у питаннях захисту територіальної цілісності та обговорення питань щодо оборонних потреб для Збройних Сил України.

У ході зустрічі американську сторону було поінформовано стосовно поточної воєнно-політичної ситуації в Україні, зокрема щодо проведення в Україні четвертої хвилі часткової мобілізації.

«Її особливістю є те, що всі мобілізовані пройшли підготовку в навчальних центрах, на полігонах та у навчальних закладах», – наголосив Іван Руснак.

За словами Першого заступника глави вітчизняного оборонного відомства, Україна чітко дотримується Мінських домовленостей. Однак, ситуація в зоні проведення АТО залишається напруженою, адже противник провокативно продовжує обстрілювати позиції сил АТО не лише зі стрілецької зброї, а й застосовує міномети, танки, артилерію.

«Це свідчить про те, що Російська Федерація і терористи зухвало ігнорують «режим тиші», – підкреслив Іван Руснак.

Він висловив сподівання, що в ситуації, яка склалася сьогодні в Україні, США й надалі проявлятимуть свою солідарність з Україною щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави.

«Незважаючи на нерівні сили в боротьбі з агресором, Україна готова боронити і захищати свою територіальну цілісність та водночас сподівається, що в цьому її підтримають країни-партнери, зокрема США», – зазначив Перший заступник Міністра оборони України.

Глава української делегації зазначив, що в сучасних умовах Збройні Сили України мають нагальну потребу, в першу чергу, в удосконаленні системи управління і зв’язку, розвідки, сил спеціальних операцій, логістики та військової медицини, професійній підготовці наших військ, а також отриманні засобів, які дозволять ефективно протидіяти не лише мінометним обстрілам, а й обстрілам з сучасних систем залпового вогню, що застосовуються терористами.

Під час переговорів, за ініціативи американської сторони, було порушено питання щодо можливості модернізації військової техніки на підприємствах українського оборонно-промислового комплексу.

Перший заступник Міністра оборони України повідомив, що на сьогодні підприємства вітчизняного ОПК спроможні проводити ремонт та модернізацію техніки вітчизняного виробництва по всій номенклатурі.

Однак, проблема полягає в тому, що запчастини до зазначеної техніки раніше поставлялися з Російської Федерації. Зважаючи на це, українська сторона веде активну роботу щодо налагодження зв’язків з деякими країнами пострадянського простору, а також з США щодо можливості надання Україні згаданих запчастин.

Водночас Збройні Сили України мають нагальну потребу в сучасній військовій техніці, зокрема в засобах розвідки, радіоелектронної боротьби та зв’язку.

На завершення зустрічі сторони домовились докласти максимум зусиль з метою подальшого розвитку існуючого формату українсько-американського співробітництва в оборонній сфері, зокрема шляхом постійних контактів на рівні керівництва урядів та оборонних відомств.