03.04.2015

У  Чернігівській області цього року планують надати оздоровчі та відпочинкові послуги майже 42 тисячам дітей. Це трохи більше 43% від їх загальної кількості. При цьому оздоровчими послугами охоплять понад 15 тисяч дітлахів, а відпочинковими — близько 27 тисяч. Про організацію якісного, змістовного, безпечного, дитячого літнього відпочинку йшлося на засіданні обласної міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді.

За інформацією департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, проведення цьогорічної оздоровчої кампанії ускладнюється через обмежені фінансові можливості місцевих бюджетів та зростання вартості путівок до оздоровчих закладів. Покращити ситуацію з фінансуванням планують за рахунок коштів з обласного бюджету, а також залучення коштів сільських та селищних рад, спонсорських та профспілкових установ і організацій.

Пріоритетом оздоровлення, як і минулого року, залишаються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних сімей, діти-інваліди, талановиті та обдаровані діти. Особливу увагу приділять дітям із сімей військовослужбовців, загиблих на Сході України, із сімей мобілізованих бійців та переселенців.

Влітку в області працюватиму 23 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Окрім цього, відпочинкові послуги надаватимуть 434 табори з денним перебуванням та одне наметове містечко. У двох санаторних закладах області — «Зелений гай» та «Пролісок» зможуть оздоровитися 1200 дітей.

Працюватимуть в області і літні мовні табори, ініційовані Міністерством освіти і науки України. У 74 літніх школах набиратимуться здоров’я і сил, а також навчатимуться іноземних мов 1200 дітей. Творчу діяльність у таких таборах будуть забезпечувати досвідчені педагоги та волонтери.