03.04.2015

Військові сапери ЗС України проводять розмінування населених пунктів та сільськогосподарських угідь Донбасу від мін та боєприпасів, що не детонували.

Зокрема, один із мінно-пошукових підрозділів Збройних Сил України зачищає від вибухонебезпечних предметів населений пункт неподалік Артемівська і Дебальцевого, в якому під час активних бойових дій вибухнув склад артилерійських боєприпасів.

З початку робіт сапери знищили понад 1000 одиниць боєприпасів. На цій території зберігалися 152-мм артилерійські снаряди, 122-мм гаубичні й 120 міліметрові мінометні боєприпаси, протитанкові засоби, міни, гранати тощо. Від вибуху вони були розкидані по великій території.

«Приблизно 80% цих боєприпасів із пошкодженими підривниками та потребують надзвичайної обережності під час знешкодження чи знищення», – розповів старший саперної групи.

Військовослужбовці утилізували більшу частину небезпечних боєприпасів. Лишилися, здебільшого, великого калібру. Виявлені знахідки сапери знищують у спеціальному утилізаційному котловані.

«Місцевих ми завчасно попереджаємо з якої години проводимо підривні роботи, і просимо щоб вони не виходили з будинку. Після завершення теж повідомляємо. Безпека мешканців населеного пункту – наше пріоритетне завдання. Тому усі роботи ми проводимо за узгодженням із населенням», – додав старший групи.