03.04.2015

Оперативники карного розшуку міліції Одещини разом зі співробітниками обласного УСБУ затримали трьох громадян: двох чоловіків, 46 і 55 років, а також 29-річну жінку. Всі затримані – мешканці Одеси, є активними прихильниками проросійських ідей та так званої «Новоросії», а також учасниками громадської організації «Куликове поле–Антимайдан».

Правоохоронці після використання поліграфу обґрунтовано підозрюють затриманих у причетності до організації 8 вибухів на території Одеси, що мали місце в період з вересня минулого року до 28 березня цього року.

Зокрема, мова йде про вибух, що ледве не стався перед будівлею Одеської ОДА 2 вересня – тоді вибуховий пристрій не спрацював на повну силу. 8 вересня правоохоронці знешкодили вибуховий пристрій на вуличному білборді.

У лютому цього року правоохоронці знешкодили два вибухові пристрої – перед входом до відділення «Приватбанку» та біля опори ЛЕП.

Крім того, оперативники підозрюють затриманих в організації чотирьох вибухів, що сталися в Одесі у березні цього року: в офісах громадської організації «Реабілітаційний християнський центр» (5 березня) та об’єднання «Самопоміч» (12 березня), а також в одному з підвальних приміщень (23 березня) та біля волонтерського центру допомоги учасникам АТО (28 березня).

За кожним з цих фактів відкрите кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за вчинення терористичного акту. Розслідування у цих кримінальних провадженнях здійснює Служба безпеки України. Слідчі дії тривають.

Правоохоронці зазначають, що затриманих, вочевидь, може стати більше, а вибухів і тривоги в українському місті Одесі – менше.