05.04.2015

Відбулася зустріч керівництва Міністерства соціальної політики України з  вимушеними переселенцями із Криму та Сходу України.

Захід пройшов за участю заступника Міністра соціальної політики Віталія Мущиніна, директора департаменту державної соціальної допомоги Віталія Музиченка та інших фахівців Міністерства.

Представники Міністерства роз’яснили присутнім переміщеним особам, як у законодавчій площині використати свої права для забезпечення власних потреб. Зокрема, питання, які розглядалися, стосувались здебільшого умов та порядку отримання довідки про взяття на облік (відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014 р.), отримання реєстрації місця проживання, умов та порядку оформлення грошової допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно, були підняті питання щодо умов продовження дії довідок про взяття на облік та продовження фінансування адресної допомоги. Не обійшлось і без питань процедури працевлаштування переміщених осіб, можливості розірвання трудових відносин із роботодавцем, який фактично знаходиться на території Криму або на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донецької, Луганської областей тощо.

Віталій Мущинін подякував організаторам зустрічі за проведений захід, зазначивши, що під час зустрічі у вимушених переселенців, як і у представників Мінсоцполітики була можливість почути один одного, акцентувати увагу кожної зі сторін на деталях та нюансах, які є на сьогоднішній день перепонами задля забезпечення законних прав і захисту переміщених осіб.

Всі отримані звернення та запитання від учасників зустрічі будуть розглянуті в індивідуальному порядку фахівцями Міністерства соціальної політики та відповідними  державними установами та оперативно вирішені.

У майбутньому планується регулярно проводити такі заходи із залученням профільних відомств та  органів влади, задля побудови конструктивного діалогу, який сприятиме оперативному вирішенню питань, у т.ч. на законодавчому рівні.

Зустріч було ініційовано та проведено громадськими організаціями «Бусел» та  «КримSOS» в приміщенні Київського міського палацу ветеранів.