05.04.2015

Міліція ліквідувала конвертаційний центр з річним оборотом понад 1 млрд. гривень. Аби приховати протиправну діяльність організатори злочинної групи використовували корупційні зв’язки з працівниками Державної фіскальної служби України. Про це повідомляють у Департаменті протидії злочинності у сфері економіки МВС України.

У ході санкціонованих обшуків виявлено та вилучено майже 4 млн. гривень неврахованої готівки. За рішеннями суду на 155 рахунків «фіктивних» підприємств у 32 банківських установах накладено арешт.

Департаментом протидії злочинності у сфері економіки спільно з головним слідчим управлінням МВС України задокументована протиправна діяльність злочинної групи, 7 учасників якої в період 2014-2015 років здійснювали злочинну діяльність, пов’язану з незаконною конвертацією безготівкових коштів у готівку, незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ, привласненням та розтратою бюджетних коштів, подальшою легалізацією грошових коштів, здобутих злочинним шляхом на території України.

У своїй діяльності зловмисники використовували підконтрольні підприємства, що здійснюють імпорт та оптово-роздрібну торгівлю імпортованими товарами, а також спеціально створені «фіктивні» підприємства.

З метою уникнення відповідальності та маскування своєї протиправної діяльності організатори злочинної групи використовували широке коло корупційних зв’язків з працівниками Державної фіскальної служби України. Окрім цього, зловмисники реєстрували фіктивні підприємства на підставних осіб, яких вербували на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької області.

За попередніми даними обсяг проведених незаконних фінансових операцій по рахунках підприємств, задіяних у злочинній схемі, становить близько 1 млрд. гривень на рік.

На підставі матеріалів, отриманих під час оперативної розробки, 06.12.2014 Головним слідчим управлінням МВС України відкрито кримінальне провадження за ознаками складів злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.

Для припинення протиправної діяльності фігурантів, збору відповідної доказової бази, відшкодування завданих державі збитків, за ухвалами суду  проведено 25 обшуків в офісних та складських приміщеннях, транспортних засобах фігурантів, місцях їх фактичного проживання на території м. Києва, Київської, Донецької та Львівської областей. Одночасно слідчі дії проводилися також і в приміщеннях 5 структурних підрозділів Державної фіскальної служби України в столиці та Донецькій області.

У ході обшуків виявлено та вилучено майже 4 млн. гривень неврахованої готівки (кошти виведені в тінь), 15 печаток підприємств, задіяних в злочинній схемі, чорновий облік, бухгалтерську документацію, 37 одиниць комп’ютерної техніки, на якій здійснювалося виготовлення підроблених документів та вівся облік незаконних фінансових операцій.

За рішеннями суду на 155 рахунків «фіктивних» підприємств у 32 банківських установах накладено арешт.