06.04.2015

Запропоноване Урядом законодавство з реформування системи МВС змінює філософію реформ. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту ухвалити ці закони, «щоб змінити систему, а не просто змінювати прізвища». Про це він сказав у суботу, 4 квітня, під час виїзного засідання Уряду в Національній академії внутрішніх справ.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд України почав тотальні кадрові чистки: «Порушені десятки кримінальних справ. Відсторонено вище керівництво, в тому числі й державних органів, які є на рівні міністерств і центральних органів державної виконавчої влади. Дехто вже заарештований».

Водночас основне питання, за його словами, - «що за 20 років корупційна система перетворилася в добре зорганізовану мафію»: «Це мафія, яка має своїх представників у суді, прокуратурі, СБУ, МВС, в органах державної влади, в Кабінеті Міністрів, Адміністрації Президента, у Верховній Раді. І рішення просто про персональні зміни не дадуть можливість знести голову цій гідрі».

«Саме тому сьогодні ми зібралися для того, щоби прийняти системне рішення, яке змінює загалом всю цю корупційну систему, збудовану, зацементовану і добре функціонуючу, яка захищає сама себе. Посягання на цю систему означає те, що вона об'єднується і починає атакувати тих, хто з нею бореться. Саме тому її потрібно знищити, її потрібно розвалити і встановити нові якісні прозорі стандарти», - наголосив Арсеній Яценюк.

«За інших обставин призначення іншої особи в чинній системі координат означає тільки одне - його максимум на півроку вистачить. Потім він стає такий, як його попередники», - додав він.

Законодавство з реформування системи МВС, яке пропонує Уряд, змінює філософію реформ: «Реформа – це не коли замінили прізвище. Реформа – це коли замінили систему, підходи і механізм функціонування і відповідальності, в тому числі й притягнення до відповідальності».

Глава Уряду звернувся до членів Парламенту України ухвалити ці закони, внісши, за необхідності «своє додаткове бачення» - «щоб змінити саме систему, а не змінювати прізвища».

Арсеній Яценюк також підкреслив, що в рамках реформування дорожньої інспекції вітає рішення Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова про звільнення керівника ДАІ України.